Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 08:02

Заява МЗС України щодо ескалації ситуації на Донбасі

10 серпня 2015, 22:28

В МЗС України звертають увагу на значну інтенсифікацію провокацій, обстрілів та цілеспрямованих атак на позиції сил Антитерористичної операції з боку підтримуваних Росією бойовиків. Лише за останні декілька днів істотно зросла кількість обстрілів не тільки позицій українських підрозділів, але і цивільних об’єктів. Атака силами до батальйонної тактичної групи за підтримки важкої броньованої техніки, танків та БТРів у напрямку населеного пункту Старогнатівка, що сталася 10 серпня, є тривожною ознакою подальшої ескалації ситуації.

Обстріли, наступальні дії російсько-терористичних військ, залякування спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ – все це є частиною свідомо обраної небезпечної лінії на зрив Мінських домовленостей.

За дорученням Президента України МЗС невідкладно поінформує Діючого голову ОБСЄ, держави-учасниці Нормандського формату, ЄС та НАТО про загострення ситуації на Донбасі та загрозу зриву плану мирного врегулювання. Ми також знаходимося в постійному контакті з СММ ОБСЄ та сприяємо тому, щоб місія могла виконувати свій мандат.

Російська сторона має вжити негайних заходів для того, щоб припинити дії, які несуть Україні руйнування та смерть, загрожують безпеці та стабільності на всьому європейському континенті.

***

Заявление МИД Украины относительно эскалации ситуации на Донбассе

В МИД Украины обращают внимание на значительную интенсификацию провокаций, обстрелов и целенаправленных атак по позициям сил Антитеррористической операции со стороны поддерживаемых Россией боевиков. Только за последние несколько дней существенно возросло количество обстрелов не только позиций украинских подразделений, но и гражданских объектов. Атака силами до батальонной тактической группы при поддержке тяжелой бронированной техники, танков и БТРов в направлении населенного пункта Старогнатовка, произошедшая 10 августа, является тревожным признаком дальнейшей эскалации ситуации.

Обстрелы, наступательные действия российско-террористических войск, запугивания наблюдателей Специальной мониторинговой миссии ОБСЕ - все это является частью сознательно выбранной опасной линии на срыв Минских договоренностей.

По поручению Президента Украины МИД безотлагательно проинформирует Действующего председателя ОБСЕ, государства-участники Нормандского формата, ЕС и НАТО об обострении ситуации на Донбассе и угрозу срыва плана мирного урегулирования. Мы также находимся в постоянном контакте с СММ ОБСЕ и способствуем тому, чтобы миссия могла выполнять свой мандат.

Российская сторона должна предпринять незамедлительные меры для того, чтобы прекратить действия, которые несут Украине разрушения и смерть, угрожающие безопасности и стабильности на всем европейском континенте.

Останні заяви та коментарі

14 лютого 2018