Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 15:44

Рейтинг України покращено за даними всіх агентств "великої трійки": Moody's, Fitch та Standard&Poor’s. Прогноз розвитку - стабільний

20 листопада 2015, 18:53

Цього тижня рейтингові агентства Fitch і Moody’s підвищили довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України з рівня «Обмежена можливість дефолту» до рівня ССС, та з рівня Са до Саа3 відповідно.

У Міністерстві фінансві України зазначають, що це підвищення є прямим та позитивним результатом проведення Україною реструктуризації зовнішнього боргу, яку було успішно завершено 12 листопада випуском нових облігацій.

Завдяки проведеній реструктуризації, Україні вдалося одразу знизити суму боргу на 3 млрд. дол. США та відтермінувати виплату 8,5 млрд. дол. США на період після 2018 р.

Рішення агентств Fitch і Moody’s, які були ухвалені після аналогічного рішення рейтингового агентства «S&P» про підвищення кредитного рейтингу України, є важливим кроком до поверненняУкраїни на міжнародний ринок капіталу у середньостроковій перспективі, як передбачено програмоюрозширеного фінансування МВФ. Підвищення кредитного рейтингу України також полегшить доступ до міжнародних кредитних ресурсів для українських компаній та банків і дозволить їм оптимізуватисвою роботу на вітчизняному та міжнародному ринках.

Кабінет Міністрів України