Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 05:56

Інтерв'ю Посла України в СР Юрія Мушки «Ми є частиною опору проти російської загрози» у виданні «Pravda.sk»

24 лютого 2017, 18:05

Посол України в Словацькій Республіці Ю.Мушка дав інтерв’ю газеті «Pravda», опублікованому 24 лютого 2017 року, де наголосив, що «основним питанням сьогодення є безпека, як це було підтверджено в Баварії учасниками Мюнхенської конференції».

Посол України також розповів про ситуацію на Сході України, зупинився на подіях у районі н.п. Авдіївка, відзначивши, що «Мінські домовленості стосуються всіх сторін, перший крок – припинення вогню, другий – відведення військ і важкої техніки. Не дивлячись на це, росіяни тільки обіцяють, і нічого не виконують».

Посол України зазначив, що існує нагальна необхідність доступу спостерігачів СММ ОБСЄ в район т.зв. «сірої зони» з тим, щоб мати уявлення про в т.ч. і «гуманітарні вантажі» з РФ.

Ю.Мушка дав оцінку визнанню Москвою т.зв. документів, що видані на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, назвавши цей крок черговою провокацією, який вкотре порушує державний суверенітет і територіальну цілісність України, а також Мінські домовленості. 

Посол України говорив й про «блокаду» Донбасу, що виглядає як хороший піар, оскільки ситуація має як політичні, так й економічні наслідки. «Якщо припинити закупати вугілля, то 300 тис. чол. втратять роботу і тим самим поповнять ряди бойовиків».

Окрема увага була приділена також економічній ситуації в Україні, зокрема наголошено на зростанні ВВП за четвертий квартал 2016 р. на 4 % і сподіваннях його росту на 2,5-3% в цьому році, що є свідченням стабілізації економіки країни.

Повний текст інтерв’ю знаходиться за посиланням.

 

 

Останні новини

Дипломати Посольства України в Словацькій Республіці разом з українською громадою Словаччини в рамках Шевченківських днів вшанували пам'ять Великого Кобзаря | 14 березня, 10:46

13 березня 2018 року у центрі культури «Ружинів» м. Братислава відбувся концерт музичних колективів акордеоністів, "4М" та музично-драматичного ансамблю Т.Г. Шевченка, приурочений до 204-ої річниці з Дня народження Великого Кобзаря.

Посольством України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму | 06 березня, 09:38

5 березня в Посольстві України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму.

25 - 26 лютого у Братиславі з робочим візитом перебував Голова Світового Конгресу Українців Евген Чолій | 27 лютого, 10:11

У ході візиту в Словаччину Голова СКУ Евген Чолій провів низку зустрічей з представниками Адміністрації Президента СР, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, парламентарями, представниками правозахисних організацій, преси, членами української громади Словаччини.

20 лютого Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка провів зустріч з мером м. Нітра Йозефом Двончем | 20 лютого, 20:45

Під час зустрічі були обговорені питання українсько-словацького міжрегіонального співробітництва.