Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 14:53

Посол України в СР Ю.Мушка відкрив виставку картин українського художника І.Марчука в Словацькому технічному музеї м.Кошице

15 червня 2017, 09:47

За сприяння Посольства України в СР, директора Галереї АРТЕМ Любослава Мози, Почесного консула України в Словаччині Станіслава Обіцького у Словацькому технічному музеї міста Кошице відкрито виставку картин відомого українського художника Івана Марчука.

На урочистому вернісажі з нагоди відкриття виставки були присутні представники МЗС СР, офіційних та ділових кіл Кошицького та Пряшівського країв, представники творчої інтелігенції, української громади Словаччини, словацькі ЗМІ.

У своїй промові Посол, зокрема зазначив, що «це особливо примітна подія – вперше у місті Кошице виставляються картини видатного українського митця, живої легенди українського мистецтва».

На вернісажі було також представлено невідому картину Івана Марчука з приватної колекції письменника Миколи Мушинки, яку художник написав під час його першого відвідання Словаччини наприкінці 90-х років минулого сторіччя. Пан М.Мушинка поділився з присутніми своїми спогадами про перші зустрічі з Іваном Марчуком.