Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 09:34

Прес-реліз до Дня незалежності України

22 серпня 2017, 17:08

24 серпня народ України та українці усього світу відзначають День Незалежності.

У цей день 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення державної незалежності України. На всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року 90% його учасників підтвердили цей вибір. Україна виявилась єдиною країною серед пострадянських держав, яка винесла питання про незалежність на всенародний референдум.

Проголошення Незалежності увінчало багатовікову історію країни. Українська нація бере свій початок з часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства і Української козацької держави.

Сучасна Українська держава постала внаслідок багаторічної боротьби українців за право мати власну державу, вільно розвивати національну культуру і мову, бути повноправним членом міжнародної спільноти.

Державна незалежність, водночас, принесла людям і особисті права та свободи, поклавши край радянській тоталітарній системі. Становлення нової суверенної України відбувалося паралельно з утвердженням демократії та розбудовою соціально орієнтованої ринкової економіки.

Україна зробила й надалі робить вагомий внесок у зміцнення міжнародного миру і безпеки. Наша країна стала першою в світі державою, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу.

Головною стратегічною метою України є набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Україна успішно розвиває партнерські відносини з провідними державами світу.

Україна рухається курсом послідовних реформ, долаючи економічні труднощі, вирішуючи соціальні проблеми, робить все для забезпечення стабільного економічного зростання.

Відзначаючи 26-ту річницю своєї незалежності, ми впевнено дивимося у майбутнє, будуючи нову демократичну європейську державу.

26-ту річницю незалежності ми зустрічаємо вагомими зовнішньополітичними успіхами. 1 вересня 2017 року набуває чинності Угода про асоціацію України з Європейським Союзом, підписана ще 2014 року. Ця угода має стратегічне значення для країни, адже відновлено поступальність євроінтеграційного курсу. Україна ще раз підтвердила твердий намір приєднатися до європейського товариства, бути європейською країною, дотримуватися європейських цінностей, яким вона віддана.

У червні 2017 року запроваджено безвізовий режим між Україною та країнами ЄС, що дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн ЄС без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи з 11 червня 2017 року.

Україна прагне подальшого зміцнення зв’язків із багатомільйонним світовим українством, яке завжди активно сприяло і сприяє тісній співпраці між своєю історичною Батьківщиною та країною проживання.

Сьогодні, на 26-му році належності держави, Український народ продовжує відстоювати та захищати своє право бути вільним від зовнішньої агресії, яка здійснюється з боку Російської Федерації. Українці гідно захищають свою Батьківщину, даючи достойну відсіч проросійським найманцям та незаконним терористичним військовим формуванням.

Ми знаємо, що подальше утвердження державного суверенітету й демократії, розбудова конкурентоспроможної ринкової економіки, активна участь у житті світової спільноти, євроінтеграційні перспективи нашої держави – це надійна гарантія процвітання України та її майбутнього членства в сім’ї народів Об’єднаної Європи.

Посольство України в Словацькій Республіці вітає українців Словаччини з Днем незалежності!

 

Останні новини

Дипломати Посольства України в Словацькій Республіці разом з українською громадою Словаччини в рамках Шевченківських днів вшанували пам'ять Великого Кобзаря | 14 березня, 10:46

13 березня 2018 року у центрі культури «Ружинів» м. Братислава відбувся концерт музичних колективів акордеоністів, "4М" та музично-драматичного ансамблю Т.Г. Шевченка, приурочений до 204-ої річниці з Дня народження Великого Кобзаря.

Посольством України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму | 06 березня, 09:38

5 березня в Посольстві України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму.

25 - 26 лютого у Братиславі з робочим візитом перебував Голова Світового Конгресу Українців Евген Чолій | 27 лютого, 10:11

У ході візиту в Словаччину Голова СКУ Евген Чолій провів низку зустрічей з представниками Адміністрації Президента СР, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, парламентарями, представниками правозахисних організацій, преси, членами української громади Словаччини.

20 лютого Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка провів зустріч з мером м. Нітра Йозефом Двончем | 20 лютого, 20:45

Під час зустрічі були обговорені питання українсько-словацького міжрегіонального співробітництва.