Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 07:10

Науковий круглий стіл «Україна – Словаччина: розвиток двосторонніх відносин та дійові особи», присвячений 100-річчю української дипломатії

15 листопада, 09:01

14 листопада у Посольстві України в Словацькій Республіці проведено науковий круглий стіл «Україна – Словаччина: розвиток двосторонніх відносин та дійові особи», присвячений 100-річчю української дипломатії.  

У заході взяли участь українські та словацькі історики, науковці, політологи, представники МЗСЄП СР, мас-медіа, студенти, члени української громади. 

Із промовою перед присутніми виступив Посол України в СР Ю.Мушка. Керівник дипмісії звернув увагу присутніх на складну історію зовнішньополітичної служби України, виникненні та становленні МЗС України.

Окремо Посол зупинився на питанні розвитку українсько-словацьких двосторонніх відносин.

Доктор історичних наук, професор, Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин І.Матяш у своїй доповіді розповіла учасникам заходу про внесок громадського, політичного і державного діяча, дипломата – першого Посла Української Народної Республіки в Грузії І.Красковського у формування української дипломатії 1918 – 1921 рр. І.Красковський провів останні роки життя в Братиславі і похований тут.

Наприкінці круглого столу українські експерти відповіли на запитання присутніх.

Цього ж дня, співробітники Посольства разом з гостями заходу вшанували пам’ять І. Красковського, поклавши квіти до його могили на кладовищі Славіче удольє м. Братислава.