Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 08:10

Науковий круглий стіл «Україна – Словаччина: розвиток двосторонніх відносин та дійові особи», присвячений 100-річчю української дипломатії

15 листопада 2017, 09:01

14 листопада у Посольстві України в Словацькій Республіці проведено науковий круглий стіл «Україна – Словаччина: розвиток двосторонніх відносин та дійові особи», присвячений 100-річчю української дипломатії.  

У заході взяли участь українські та словацькі історики, науковці, політологи, представники МЗСЄП СР, мас-медіа, студенти, члени української громади. 

Із промовою перед присутніми виступив Посол України в СР Ю.Мушка. Керівник дипмісії звернув увагу присутніх на складну історію зовнішньополітичної служби України, виникненні та становленні МЗС України.

Окремо Посол зупинився на питанні розвитку українсько-словацьких двосторонніх відносин.

Доктор історичних наук, професор, Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин І.Матяш у своїй доповіді розповіла учасникам заходу про внесок громадського, політичного і державного діяча, дипломата – першого Посла Української Народної Республіки в Грузії І.Красковського у формування української дипломатії 1918 – 1921 рр. І.Красковський провів останні роки життя в Братиславі і похований тут.

Наприкінці круглого столу українські експерти відповіли на запитання присутніх.

Цього ж дня, співробітники Посольства разом з гостями заходу вшанували пам’ять І. Красковського, поклавши квіти до його могили на кладовищі Славіче удольє м. Братислава.

 

Останні новини

Зустріч Посла України в СР Юрія Мушки з Єпископом Братиславської єпархії Словацької греко-католицької церкви владикою Петером Руснаком | 22 березня, 15:16

22 березня 2018 р. Посол України в СР Юрій Мушка зустрівся з Єпископом Братиславської єпархії Словацької греко-католицької церкви владикою Петером Руснаком.

20 березня ц.р. відбулася зустріч Посла України в Словацькій Республіці Юрія Мушки з Президентом Академії Наук СР, професором Паволом Шайгаліком. | 20 березня, 16:33

Під час зустрічі сторони обговорили питання поглиблення співробітництва між Академіями Наук України та Словаччини.

Дипломати Посольства України в Словацькій Республіці разом з українською громадою Словаччини в рамках Шевченківських днів вшанували пам'ять Великого Кобзаря | 14 березня, 10:46

13 березня 2018 року у центрі культури «Ружинів» м. Братислава відбувся концерт музичних колективів акордеоністів, "4М" та музично-драматичного ансамблю Т.Г. Шевченка, приурочений до 204-ої річниці з Дня народження Великого Кобзаря.

Посольством України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму | 06 березня, 09:38

5 березня в Посольстві України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму.