Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 07:09

Посольством України в Словацькій Республіці проведено комеморативні заходи, приурочені до 85-роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні

29 листопада, 08:45

28 листопада 2017 року Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка у приміщенні Словацького радіо «Slovenský rozhlas» відкрив тематичну виставку, приурочену до 85-роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні. 

На заході були присутні представники МЗС СР, члени дипломатичного корпусу, акредитованого в Братиславі, офіційні та ділові кола Словаччини, творча інтелігенція, члени української громади, студенти та словацькі ЗМІ.

У своїй промові Посол, зокрема зазначив, що «Голодомор був однією з найбільших національних катастроф у сучасній українській історії. Ми розцінюємо його, як найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу».

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих під час Голодомору в Україні.

Гостям було запропоновано до перегляду тематичний документальний фільм про Голодомор 1932-1933 років в Україні молодого українського режисера Аліни Головіної, створений її командою саме до 85-річниці великої трагедії.

У ході урочистої частини українські діти декламували вірші про Голодомор та запалили свічки.