Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 01:13

31 січня Посольством України в Словацькій Республіці проведено урочисті збори, присвячені 100-річчю подвигу Героїв Крут

01 лютого, 10:20

Дипломати Посольства України в Словацькій Республіці спільно з активістами української громади Словаччини, членами Словацько-українського товариства та учасниками музично-драматичного ансамблю      ім. Т.Шевченка у Братиславі провели урочисті збори з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут.

Посол України Юрій Мушка у своєму виступі розповів про героїзм молодих українців - старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців - студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів, які 29 січня 1918 року у кількості близько 400 чоловік вступили в нерівний бій з 4-тисячним підрозділом Червоної Армії, що йшов на Київ.

«Трагічна загибель студентського загону під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну», - зазначив Посол України.

Бій під Крутами назавжди вписаний золотими літерами у героїчні сторінки національної історії – передусім, як приклад волелюбності та незламності українського народу.