Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 08:16

25 - 26 лютого у Братиславі з робочим візитом перебував Голова Світового Конгресу Українців Евген Чолій

27 лютого, 10:11

У ході візиту в Словаччину Голова СКУ Евген Чолій провів низку зустрічей з представниками Адміністрації Президента СР, Міністерства закордонних справ, Міністерства оборони, парламентарями, представниками правозахисних організацій, преси, членами української громади Словаччини.

Були обговорені питання процесу розвитку реформ в Україні, імплементації Мінських домовленостей та посилення санкцій проти РФ, впровадження словацького досвіду у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, словацько-українського прикордонного співробітництва.

Зокрема, в ході зустрічей з представниками зовнішньополітичного відомства Словаччини було зосереджено увагу на проведенні реформ в Україні та боротьбі з корупцією. Окремою темою для обговорення стало подолання корупції та створення в нашій державі Антикорупційного суду. Словацька сторона високо оцінила зусилля української влади на шляху проведення реформ та висловила готовність продовжити надавати сприяння всеосяжним перетворенням українського суспільства шляхом передачі трансформаційного досвіду. Представники МЗС СР також підтвердили незмінність позиції Братислави в контексті євроатлантичних прагнень України, наголосили на відсутності проблемних питань на двосторонньому рівні.

З головою групи дружби з міжпарламентського співробітництва Національної Ради СР з Верховною Радою України Мікулашем Крайковичем було обговорено спільну позицію щодо протидії російському проекту «Північний потік ІІ», важливість забезпечення санкцій проти РФ на тлі триваючої агресії, питання міжпарламентського співробітництва.

На зібранні з українською громадою Голова СКУ поінформував про роботу Світового Конгресу Українців за останній період, про проведені по всьому світові заходи з нагоди відзначення 50-річчя з дня заснування організації. Окремо закликав українську громаду Словаччини не стояти осторонь політичних процесів, які відбуваються в Україні, активно долучатися до заходів СКУ з висвітлення агресивних дій Росії, протидіяти фейковій інформаційній пропаганді РФ, співпрацювати з урядовими та неурядовими організаціями Словаччини з метою продовження санкційної політики спрямованої проти РФ, а також надавати реальну допомогу українським військовим.

Останні новини

Зустріч Посла України в СР Юрія Мушки з Єпископом Братиславської єпархії Словацької греко-католицької церкви владикою Петером Руснаком | 22 березня, 15:16

22 березня 2018 р. Посол України в СР Юрій Мушка зустрівся з Єпископом Братиславської єпархії Словацької греко-католицької церкви владикою Петером Руснаком.

20 березня ц.р. відбулася зустріч Посла України в Словацькій Республіці Юрія Мушки з Президентом Академії Наук СР, професором Паволом Шайгаліком. | 20 березня, 16:33

Під час зустрічі сторони обговорили питання поглиблення співробітництва між Академіями Наук України та Словаччини.

Дипломати Посольства України в Словацькій Республіці разом з українською громадою Словаччини в рамках Шевченківських днів вшанували пам'ять Великого Кобзаря | 14 березня, 10:46

13 березня 2018 року у центрі культури «Ружинів» м. Братислава відбувся концерт музичних колективів акордеоністів, "4М" та музично-драматичного ансамблю Т.Г. Шевченка, приурочений до 204-ої річниці з Дня народження Великого Кобзаря.

Посольством України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму | 06 березня, 09:38

5 березня в Посольстві України в Словацькій Республіці проведено круглий стіл, присвячений 4-й річниці трагічних подій на Майдані в Києві та окупації Криму.