Посольство України в Словацькій Республіці

, Київ 16:43

Інтерв'ю Посла України в СР Юрія Мушки «Ми є частиною опору проти російської загрози» у виданні «Pravda.sk»

24 лютого, 19:37

Посол України в Словацькій Республіці Ю.Мушка дав інтерв’ю газеті «Pravda», опублікованому 24 лютого 2017 року, де наголосив, що «основним питанням сьогодення є безпека, як це було підтверджено в Баварії учасниками Мюнхенської конференції».

Посол України також розповів про ситуацію на Сході України, зупинився на подіях у районі н.п. Авдіївка, відзначивши, що «Мінські домовленості стосуються всіх сторін, перший крок – припинення вогню, другий – відведення військ і важкої техніки. Не дивлячись на це, росіяни тільки обіцяють, і нічого не виконують».

Посол України зазначив, що існує нагальна необхідність доступу спостерігачів СММ ОБСЄ в район т.зв. «сірої зони» з тим, щоб мати уявлення про в т.ч. і «гуманітарні вантажі» з РФ.

Ю.Мушка дав оцінку визнанню Москвою т.зв. документів, що видані на територіях окремих районів Донецької та Луганської областей України, назвавши цей крок черговою провокацією, який вкотре порушує державний суверенітет і територіальну цілісність України, а також Мінські домовленості.

Посол України говорив й про «блокаду» Донбасу, що виглядає як хороший піар, оскільки ситуація має як політичні, так й економічні наслідки. «Якщо припинити закупати вугілля, то 300 тис. чол. втратять роботу і тим самим поповнять ряди бойовиків».

Окрема увага була приділена також економічній ситуації в Україні, зокрема наголошено на зростанні ВВП за четвертий квартал 2016 р. на 4 % і сподіваннях його росту на 2,5-3% в цьому році, що є свідченням стабілізації економіки країни.

Джерело:  |  pravda.sk Автор: Boris Latta