Портал в режимі тестування та наповнення
Постійний консульський облік (ПКО)
Опубліковано 16 квітня 2018 року о 11:50

На постійний консульський облік приймаються громадяни України, які відповідно до чинного законодавства України є такими, що постійно проживають за кордоном (оформили дозвіл на залишення на постійне проживання за кордоном; процедура оформлення в консульському відділі Посольства або в Державній міграційній службі України).

Прийом відвідувачів консульського відділу відбувається за попереднім записом.


 1. заява;
 2. заповніть онлайн інформацію для облікової картки громадянина України, який постійно проживає за кордоном;
 3. паспортний документ + копії (сторінка з ПІБ + з відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон;
 4. оригінал і копію виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику);
 5. фотокартку розміром 35 х 45 мм;
 6. квитанція про сплату консульського збору (реквізити для сплати видаються в консульській установі після подачи документів), або оригінал + копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати.

У разі звернення про прийняття на постійний консульський облік законним представником додатково подаються оригінал та копія документів, що посвідчують особу та повноваження законного представника (оригінал зазначених документів обов’язково повертається заявнику).

При прийнятті на постійний консульський облік дитини віком до 16 років заява про прийняття такої дитини на облік та облікова картка на неї заповнюються одним з батьків (законним представником). У разі відсутності у дитини власного паспортного документа або проїзного документа дитини до її облікової картки додаються копії сторінок паспортних документів батьків (законних представників) з написами і відомостями про пред’явника документа, відміткою про виїзд на постійне проживання за кордон та відомостями про дитину.

При прийнятті на постійний консульський облік у паспортному документі або проїзному документі дитини проставляються штамп: «Прийнятий на консульський облік в...», дата, підпис консульської посадової особи, мала гербова печатка.

За прийняття на постійний консульський облік стягується Консульський збір.

За прийняття на постійний консульський облік дітей віком до 16 років консульський збір не стягується.

За прийняття на постійний консульський облік у зв’язку зі зміною меж консульського округу ЗДУ консульський збір не стягується.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux