Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
ДОПОМОГА ЕКСПОРТЕРАМ ТА ІНВЕСТОРАМ
Опубліковано 25 червня 2019 року о 16:37

РАДА ЕКСПОРТЕРІВ ТА ІНВЕСТОРІВ УКРАЇНИ

З метою належної реалізації національних зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних пріоритетів, сприяння виходу українських експортерів на зовнішні ринки, захисту їхніх економічних і торговельних інтересів за кордоном та залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України, при МЗС України працює  Рада експортерів та інвесторів України (РЕІ): http://rei.mfa.gov.ua/ua

 

Алгоритм взаємодії МЗС України та закордонних дипломатичних установ з українськими підприємствами в рамках механізму Ради експортерів та інвесторів

В рамках МЗС України запроваджено єдиний механізм взаємодії Міністерства з діловими колами, їх об’єднаннями та асоціаціями з питань торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, який має на меті підвищити ефективність роботи Міністерства закордонних справ України та закордонних дипломатичних установ в зовнішньоекономічній сфері, забезпечити надання ними дієвої допомоги національним виробникам у розширенні ринків збуту української продукції та залученні іноземних інвестицій у пріоритетні сфери національної економіки.

 

Звернення вітчизняної компанії щодо отримання дипломатичного сприяння має бути надіслано на адресу Ради експортерів та інвесторів при МЗС України:

 

Міністерство закордонних справ України

Управління економічного співробітництва

Рада експортерів та інвесторів при МЗС України

01018, м. Київ, Михайлівська площа, 1

Ел. пошта: rei@mfa.gov.ua

Факс: (044) 238-18-94.

 

Разом із зверненням має бути надіслана заповнена типова форма (комерційної: mfa.gov.ua/mediafiles/sites/rei/files/Form_of_the_commercial_offer.doc /інвестиційної mfa.gov.ua/mediafiles/sites/rei/files/INVESTMENT_PROJECT.doc пропозиції) (посилання), бізнес-план проекту (у разі пошуку іноземних інвесторів), додаткові рекламно-презентаційні матеріали стосовно українського підприємства та його продукції.

 

Звернення до МЗС (готуються українською мовою) повинні:

 • бути підготовленими на офіційному бланку та підписані керівником підприємства і скріплені печаткою;
 • чітко окреслювати необхідну допомогу з боку МЗС;
 • не суперечити чинному українському законодавству;
 • по можливості зазначити іноземні країни, де є необхідним залучення українських дипустанов;
 • містити додаткову інформацію, що може бути корисною для забезпечення ефективного опрацювання порушених у зверненні питань;
 • містити дані щодо контактних осіб компанії.

За виключенням звернення до МЗС, всі інші документи повинні готуватись англійською мовою (або мовою країни, до якої надсилається пропозиція).

Обов’язкові для заповнення пункти в формах позначені символом «*». Детальніша інформація щодо Гармонізованої системи опису та кодування товарів (HCDCS) доступна на веб-сайті Всесвітньої митної організації, або інтернет-порталі FOREIGN TRADE ON-LINE™.

Разом з інвестиційною формою повинен бути надісланий бізнес-план відповідного проекту.

Запити не будуть опрацьовуватись МЗС у разі:

 •  невідповідності зазначених вище загальних вимог до запиту;
 • незаповнених типових форм та обов’язкових пунктів в формах;
 • заповнених формах українською або російською мовою (за виключенням, якщо пропозиція надсилатиметься до країн СНД);
 • відсутності бізнес-плану (у разі, якщо мова йде про залучення іноземних інвестицій під певний проект) або його виконання українською або російською мовою;
 • повторні запити, які вже опрацьовувались МЗС, та щодо яких була надана вичерпна відповідь заявнику.

МЗС України (РЕІ) та закордонні дипломатичні установи України:

 • не здійснюють переклад тих чи інших інформаційних матеріалів, наданих українськими компаніями;
 • не забезпечують редакційну перевірку правильності перекладу таких матеріалів іноземними мовами;
 • не несуть відповідальності за можливі неточності у наданих матеріалах;
 • опрацьовують запити ділових кіл та надають дипломатичного сприяння виключно інформаційного, консультаційного та організаційного характеру, яке не суперечить чинному українському законодавству, зокрема, у сфері державної та дипломатичної служби, антикорупційному законодавству, положенню про МЗС.

При цьому необхідно врахувати, що в рамках такої взаємодії економічні підрозділи ЗДУ можуть надавати діловим колам виключно інформаційне, консультаційне та організаційне сприяння, яке не суперечить чинному законодавству України, зокрема у сфері державної та дипломатичної служби, антикорупційному законодавству, положенню про МЗС України.

Більш детальну інформацію можна отримати на сайті Ради експортерів та інвесторів при МЗС України: http://rei.mfa.gov.ua.

 

МІЖНАРОДНИЙ ЦЕНТР ДІЛОВОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

23 вересня 2016 року у Братиславі під егідою Посольства створено Міжнародний центр ділового співробітництва.  

Адреса: вул. Цiнторiнска 9, 81108 Братислава, Словаччина (Cintorinska 9, 81108 Bratislava, Slovakia)

Керівник Центру – Дмитро Скачков (Dmytro Skachkov)

Контакти: тел.:+421 2 209 104 09

Дмитро Скачков - моб.: +421 944 049 990, +38 067 524 2877; dmytro.skachkov@gmail.com

Олег Яковлев - моб.: +421 944 459 068 

  

СЛОВАЦЬКО-УКРАЇНСЬКА ТОРГОВА ПАЛАТА

Словацько-Українська торгова палата функціонує як неурядова організація, яка покликана сприяти розвитку двосторонніх торгово-економічних відносин між Україною та СР та залученню інвестицій в національні економіки двох країн, у практичній площині – сприяти налагодженню контактів/співпраці між потенційними українськими та словацькими партнерами, надавати, відповідно до запиту, юридичне сприяння українським зовнішньоекономічним суб’єктам при їх входженні на словацький/європейський ринок збуту, сприяти проведенню бізнес-форумів тощо (http://suok.info/).  

Президентом Словацько-Української торгової палати, зі словацького боку,  є Павол Долги, з українського – Олег Адамчук, почесний консул СР в Україні. 

Офіс Палати знаходиться за адресою: Námestie hraničiarov 9, Bratislava, Slovenská republika.

Контакти:

Президент - Павол Долги: е-mail: dolhy@suok.info, моб. +421915 960 228.

Секретар - Ондрей Сребала: е-mail: secretary@suok.info, моб. +421903 708 156.

 

БЕЗКОШТОВНІ ОНЛАЙН-РЕСУРСИ 

Безкоштовні інтернет-ресурси, які можуть бути використані для перевірки тих чи інших аспектів цивільної право- та дієздатності українських суб’єктів господарювання:

https://usr.minjust.gov.ua/  - Єдиний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Базова інформація відносно юридичних та фізичних осіб-підприємців, зареєстрованих в України.

http://irc.gov.ua/ua/Poshuk-v-YeLR.html - Єдиний ліцензійний реєстр. Інформація щодо наявності у суб’єкта господарювання ліцензій на певний вид господарської діяльності та органу ліцензування, який видав ліцензію.

http://sfs.gov.ua/businesspartner – Сервіс Державної фіскальної служби України «Бізнес-партнер». Інформація щодо перебування суб’єкта господарювання на обліку в податкових органах, дані про реєстрацію його платником ПДВ або про причини та дату анулювання свідоцтва платника ПДВ, наявності чи відсутності податкового боргу.

http://www.reyestr.court.gov.ua/ - Єдиний державний реєстр судових рішень. Інформація щодо судових рішень відносно суб’єкта господарювання в усіх судах України.

http://vgsu.arbitr.gov.ua/pages/157 – Пошуковий сервіс Вищого господарського суду України. Перевірка інформації щодо перебування суб’єкта господарювання у процедурі банкрутства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux