Посольство України в Словацькій Республіці

Київ 21:40

Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК)

Відповідно до статті 22 Закону України «Про Єдиний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особи чи її спеціальний статус» кожен громадянин України має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі – ПГУВК).

Оформлення ПГУВК громадянам України, які досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі їх особистої заяви. Оформлення ПГУВК громадянам України, які не досягли шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі заяви батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – за заявою того з батьків, з яким проживає особа, або інших представників.

У разі втрати паспорта або закінчення строку його дії під час перебування в Україні громадянина, який постійно проживає за кордоном, оформлення та видача йому паспорта для виїзду за кордон здійснюється територіальними підрозділами Державної міграційної служби України.

Заява-анкета на виготовлення ПГУВК формується консульським співробітником засобами відомчої інформаційної системи у присутності заявника, який її підписує (від імені дитини - батьками (усиновлювачами), опікунами, піклувальниками, а якщо батьки не перебувають у шлюбі – того з батьків, з яким проживає особа, або іншими представниками).

Прийом відвідувачів консульського відділу відбувається за попереднім записом.

ПГУВК ОФОРМЛЮЄТЬСЯ У ТАКИХ ВИПАДКАХ:

 1. оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв’язку із набуттям громадянства України);
 2. втрата або викрадення паспорта;
 3. непридатність паспорта для подальшого використання;
 4. відсутність в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;
 5. закінчення строку дії паспорта;
 6. зміна інформації, внесеної до паспорта;
 7. виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

Громадянин України не може мати більше двох паспортів для виїзду за кордон.

***

ОФОРМЛЕННЯ ПГУВК ОСОБІ, ЯКА ДОСЯГЛА 16-РІЧНОГО ВІКУ

подаються наступні документи:

 1. дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (приклад: ПГУВК, що підлягає обміну) + копія;
 2. документ, що підтверджує постійне або тимчасове перебування громадянина України за кордоном + копія;
 3. одне кольорове фото (натисніть для перегляду) розміром 35мм на 45мм;
 4. квитанція про сплату консульського збору (реквізити для сплати видаються в консульській установі після подачи документів), або оригінал + копія документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати.

***

У разі оформлення ПГУВК у зв’язку із втратою або викраденням попереднього

 1. заява у довільній формі про оформлення паспорта у зв’язку з його втратою або викраденням;
 2. документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами (поліцією) іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.

***

У разі оформлення ПГУВК у зв’язку зі зміною інформації, внесеної до попереднього ПГУВК

        1. ПГУВК, що підлягає обміну;
        2. документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (оригінал+копія свідоцтва про шлюб, свідоцтва про зміну імені, свідоцтва про розірвання шлюбу тощо).

Особи, які не оформили в Україні виїзд на постійне проживання за кордоном, та не мають у закордонному паспорті штампу "Постійне проживання", обмін ПГУВК у випадку зміни прізвища чи імені здійснюється лише після внесення відповідних змін до паспорта громадянина України (ПГУ)/ID-карти. Консульський відділ Посольства України в Словаччині не уповноважений виконувати будь-які дії відносно ПГУ/ID-карти. 

З питань внесення змін до ПГУ/ID-карти слід звертатися до органів Державної міграційної служби України.

***

ОФОРМЛЕННЯ ПГУВК ОСОБІ, ВІКОМ ДО 16 РОКІВ

Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено чинним законодавством України. Кожному громадянину, незалежно від віку, оформлюється окремий ПГУВК.

У разі подання документів на виготовлення паспорта одним із батьків, необхідно надати нотаріально засвідчену заяву-згоду другого з батьків (тільки у разі, якщо другий з батьків - громадянин України; не вимагається, якщо вона/він є іноземцем або особою без громадянства).

Замість заяви-згоди другого з батьків, може бути поданий оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:

       • свідоцтва про смерть другого з батьків;
       • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
       • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
       • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
       • документа, що підтверджує реєстрацію постійного місця проживання (ПМП) дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету (при першому оформленні).

  

До 12 років присутність дитини на прийомі необов’язкова.

подаються наступні документи:

оформлення ПЕРШОГО ПГУВК:

 1. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України + копія;
 2. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що підтверджують постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном + копія;
 3. довідка про реєстрацію особи громадянином України (в разі народження дитини за кордоном);
 4. Свідоцтво про народження дитини + копія (якщо особа не досягла 14-річного віку) або Паспорт громадянина України + копія (особа досягла 14-річного віку);
 5. Кольорове фото (натисніть для перегляду) дитини 10х15 см;
 6. квитанція про сплату консульського збору (реквізити для сплати видаються консульською установою після подачі документів) або оригінал + копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати.

 

оформлення ЧЕРГОВОГО ПГУВК:

 1. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України + копія;
 2. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що підтверджують постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном+ копія;
 3. документ дитини, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (ПГУВК, що підлягає обміну)+ копія;
 4. документ дитини, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном + копія;
 5. Кольорове фото (натисніть для перегляду) дитини 10х15 см;
 6. квитанція про сплату консульського збору (реквізити для сплати видаються консульською установою після подачі документів) або оригінал + копію документа, що підтверджує право на звільнення повністю або частково від його сплати.

***

УВАГА! ВИМОГИ, АКТУАЛЬНІ ДЛЯ ВСІХ ЗАЯВНИКІВ:

При оформленні біометричного ПГУВК, можуть також знадобитися наступні документи:

 • для підтвердження місця народження - копію свідоцтва про народження або паспорта громадянина України/ID-картки;
 • для підтвердження громадянства України осіб, які набули громадянство України за територіальним походженням чи народженням – довідку про реєстрацію особи громадянином України;
 • при зміні імені/прізвища (в т.ч. при укладанні шлюбу) - документи, що засвідчують кожну зміну (свідоцтва про народження, шлюб, про розлучення, смерть одного з подружжя і т.д.).

Документи, видані компетентними органами іноземних держав, подаються легалізованими (якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України) разом із перекладом українською мовою нотаріально засвідченим.

***

ПЕРЕВІРКА НАПИСАННЯ ІМЕНІ ТА ПРІЗВИЩА ЛАТИНСЬКИМИ ЛІТЕРАМИ (ТРАНСЛІТЕРАЦІЯ)

***

ТЕРМІН ОФОРМЛЕННЯ, СПЛАТА КОНСУЛЬСЬКОГО ЗБОРУ

Максимальнй термін виготовлення ПГУВК в консульському відділі Посольства складає до 3 місяців.

Термінова процедура оформлення не передбачена.

За оформлення ПГУВК справляється збір відповідно до Тарифів консульського збору.

 ***

ПЕРЕВІРКА СТАНУ ВИГОТОВЛЕННЯ

По завершенню процедури оформлення нового ПГУВК, заявник отримує відповідну довідку з індивідуальним номером (ідентифікатором сесії), за допомогою якого здійснюється перевірка стану виготовлення ПГУВК. Для переходу на цей сервіс натисніть банер, розташований зліва або перейдіть за посиланням.

За потреби скористайтеся нижченаведеною інструкцією.

***

ВИДАЧА НОВОГО ПГУВК

Звертаємо увагу, що отримати виготовлений ПГУВК в консульському відділі Посольства можливо лише у випадку, якщо описана вище процедура Перевірки стану оформлення паспорта пройдена Вами з результатом "Документ прибув до ЗДУ".

ПГУВК видається у приміщенні консульського відділу, з проходженням верифікації відбитків пальців (у передбачених випадках), виключно особисто заявникові.

Паспорт особи, яка не досягла 12 років, може отримати один із її батьків (усиновлювачів) за умови пред'явлення паспорта, або іншого документу, що посвідчує особу отримувача.

Видача виготовлених документів здійснюється за попереднім записом, або без нбого - в прийомні години.

***

ТЕРМІН ДІЇ ПГУВК

Паспорт оформляється громадянам, які:

не досягли шістнадцятирічного віку - на 4 роки,

досягли шістнадцятирічного віку – на 10 років.

Продовження терміну дії паспорта не передбачено законодавством!

***


Виникли запитання? Напишіть повідомлення на фейсбук-сторінку Посольства, скориставшись нижченаведеною формою!

Також можете зберегти сторінку, натиснувши "Вподобати сторінку" та зареєструватися онлайн на прийом до консульського відділу Посольства натиснуваши "Замовити".

 


Консульський підрозділ Посольства України в Словацькій Республіці
Керівник: Гомель Віра Володимирівна
другий секретар
Адреса: вул. Радванська 35, 81101, Братислава, Словацька Республіка. Переглянути на мапі
Телефон: +421 259 202 816 (робочі дні, пн., ср., чт., пт. - 13:00-17:00; вт. - 08:00-12:00)
Факс: +421 259 202 837
Ел. пошта: consul_sk@mfa.gov.ua
Веб-сайт: http://slovakia.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs
Графік роботи:

Прийом громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства:

Понеділок  

   09:00 - 12:00

Вівторок

   13:00 - 16:00

Середа

   09:00 - 12:00

Четвер

   09:00 - 12:00 (для громадян з інвалідністю, вагітних, тяжкохворих)

П’ятниця

   09:00 - 12:00 (крім виїздів на ВКО у м. Пряшів, див. графік)

Субота

   Вихідний

Неділя

   Вихідний

Он-лайн реєстрація відвідувачів на прийом у Консульський відділ

                 ***

Розділ "Оголошення" / вихідні дні в Україні у 2019 році

Примітки:

Запитання з консульської тематики надсилайте нам на електронну адресу consul_sk@mfa.gov.ua або через повідомлення у Messenger сторінки Посольства у соціальній мережі Facebook (натисніть -->).

Попередньо просимо ознайомитися з розділами нашої веб-сторінки "Консульські питання" та Часті запитання з консульської проблематики

У неробочий та неприйомний час, у вихідні та святкові дні прийом громадян України проводиться у екстрених випадках: втрата паспортних документів, ДТП, смерть, арешт та за інших надзвичайних обставин. Телефон гарячої лінії: +421 259 202 813

                                                                           ***

Кожний 3-й четвер місяця з 9.00 до 11.00 буде здійснюватися прийом громадян керівником установи за попереднім записом, тел.: +421 259 202 810. Слідкуйте за оголошеннями на сайті Посольства.

Повідомляємо, що виїзний консульський прийом громадян відбувається за адресою:

вул. Янка Бородача 5, 08001, м. Пряшів (у приміщенні Центру української культури).

У 2019 році виїзний консульський прийом проходитиме з 09:00 до 12:00 за графіком:

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном консульського відділу Посольства +421 259 202 816 у неприйомні години.

Долучайтеся до нас у facebook та twitter!


Генеральне Консульство України в Пряшеві ліквідоване. Межі консульського округу установи відносяться до консульського округу Посольства України в Словацькій Республіці. Консульські дії здійснюються у консульському відділі Посольства України в СР.
Графік роботи: