Посольство України в Словацькій Республіці

Київ 20:40

У Братиславі проведена міжнародна акція «Запалимо свічку пам’яті!»

31 жовтня 2018, 16:25

31 жовтня біля пам’ятника Т.Г. Шевченку у Братиславі співробітники Посольства України в Словацькій Республіці спільно з Словацько-українським товариством м. Братислава, музично-драматичним ансамблем ім. Т.Г. Шевченка, дітьми української школи Братислави, представниками творчої інтелігенції та українською громадою провели комеморативні заходи у рамках міжнародної акції «Запалимо свічку пам’яті!».

Захід приурочений 85-роковинам Голодомору в Україні 1932-1933 років.

До учасників звернувся Посол України, який розповів присутнім про мету проведення акції «Запалимо свічку пам’яті!», наголосивши, що «голодомор був однією з найбільших національних катастроф у сучасній українській історії. Ми розцінюємо його, як найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу».

Діти української школи м. Братислава зачитали імена дітей, які жили у Кіровоградській області і померли від голоду у 1932-1933 роках.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих.

Під час заходу діти декламували вірші про голодомор, зокрема Д. Білоуса «Ти кажеш не було голодомору?» та інші.

Українська громадська діячка Ольга Грицак-Шерегій поділилася своїми думками перед присутніми.

Останні новини

18 березня у Братиславі проведено міжнародну акцію «Об’єднані прапором - #LIBERATECRIMEA» | 19 березня, 09:10

18 березня, у 5-ту річницю окупації Російською Федерацією Криму, у Братиславі нагадали «Крим - це Україна!» 

У Братиславі тривають Шевченківські дні, приурочені до 205-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря | 17 березня, 10:15

16 березня у культурному центрі Ружинов м. Братислава з успіхом пройшов святковий концерт, організований музично-драматичним ансамблем ім. Тараса Шевченка за підтримки Посольства України в Словацькій Республіці та за участі учнів української недільної школи Братислави Dubova 1, солістів словацької філармонії.

15 березня 2019 року – 80 років з дня проголошення незалежності Карпатської України | 15 березня, 08:25

В ніч на 15 березня 1939 року у місті Хуст була проголошена незалежність Карпатської України на чолі якої став Августин Волошин. Цього ж дня було ухвалено перший конституційний закон, у якому задекларовані назва нової держави, форма політичного устрою (парламентська республіка), державна мова (українська), прапор (синьо-жовтий), герб (тризуб) і гімн («Ще не вмерла Україна»).

Розпочала свою роботу дільнична виборча комісія з виборів Президента України 31 березня 2019 року закордонної виборчої дільниці № 900086, створена при Посольстві України в Словацькій Республіці | 14 березня, 15:35

14 березня відбулося перше засідання дільничної виборчої комісії з виборів Президента України 31 березня 2019 року закордонної виборчої дільниці № 900086. Члени ДВК на першому засіданні виборчої комісії склали присягу, а також встановили режим роботи комісії.

У Братиславі вшановують Великого Кобзаря | 11 березня, 16:55

11 березня 2019 року, в рамках Шевченківських днів, співробітники Посольства України в Словацькій Республіці, представники української громади, члени Словацько-українського товариства, музично-драматичного ансамблю ім. Т.Шевченка та українська молодь взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку у Братиславі.