Посольство України в Словацькій Республіці

Київ 12:22

У Братиславі проведена міжнародна акція «Запалимо свічку пам’яті!»

31 жовтня, 16:25

31 жовтня біля пам’ятника Т.Г. Шевченку у Братиславі співробітники Посольства України в Словацькій Республіці спільно з Словацько-українським товариством м. Братислава, музично-драматичним ансамблем ім. Т.Г. Шевченка, дітьми української школи Братислави, представниками творчої інтелігенції та українською громадою провели комеморативні заходи у рамках міжнародної акції «Запалимо свічку пам’яті!».

Захід приурочений 85-роковинам Голодомору в Україні 1932-1933 років.

До учасників звернувся Посол України, який розповів присутнім про мету проведення акції «Запалимо свічку пам’яті!», наголосивши, що «голодомор був однією з найбільших національних катастроф у сучасній українській історії. Ми розцінюємо його, як найжорстокіший злочин комуністичного режиму проти українського народу».

Діти української школи м. Братислава зачитали імена дітей, які жили у Кіровоградській області і померли від голоду у 1932-1933 роках.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих.

Під час заходу діти декламували вірші про голодомор, зокрема Д. Білоуса «Ти кажеш не було голодомору?» та інші.

Українська громадська діячка Ольга Грицак-Шерегій поділилася своїми думками перед присутніми.

Останні новини

Прес-реліз до Дня Гідності та Свободи | Сьогодні, 09:30

21 листопада 2018 року в Україні відзначається День Гідності та Свободи – чергова річниця доленосних для України подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Тоді народ України не лише продемонстрував своє прагнення до свободи, гідність та бажання жити в демократичній державі, а й розпочав боротьбу за своє європейське майбутнє мирними акціями протесту.

Вітаємо доктора філологічних наук, іноземного члена Національної Академії наук України, громадського діяча, письменника Миколу Неврлого з 102-ою річницею з Дня народження | 15 листопада, 13:15

Сьогодні, 15 листопада ц.р., доктору філологічних наук, іноземному члену Національної Академії наук України, громадському діячу, письменнику Миколі Неврлому виповнилося 102 роки!    

Зустріч Посла України в СР Юрія Мушки з Державним секретарем Міністерства закордонних справ і європейських питань СР Франтішком Ружичкою | 14 листопада, 19:35

14 листопада ц.р. Посол України в Словаччині Юрій Мушка провів зустріч з Державним секретарем Міністерства закордонних справ і європейських питань СР Франтішком Ружичкою.

Посол України в СР Юрій Мушка провів прес-конференцію для словацьких ЗМІ | 06 листопада, 14:30

6 листопада ц.р. у Посольстві України в Словацькій Республіці була проведена прес-конференція Посла України Юрія Мушки для словацьких ЗМІ.