Посольство України в Словацькій Республіці

Київ 21:34

У Братиславі вшанували пам'ять Василя Гренджа-Донського та Юрія Шерегія

03 травня, 16:01

За традицією кожного року навесні українська громада Словаччини та Посольство України в Словацькій Республіці вшановують пам'ять видатного українського письменника, журналіста, громадсько-культурного діяча Василя ГРЕНДЖА-ДОНСЬКОГО та видатного українського театрального драматурга і режисера Юрія ШЕРЕГІЯ.

3 травня 2019 року дипломати Посольства разом з представниками Словацько-українського товариства м. Братислава та членами музично-драматичного ансамблю ім. Т.Г. Шевченка на кладовище Славіче удольє м. Братислава поклали квіти та запалили лампади на могилах В.Гренджа-Донського та Ю.Шерегія.

Учасники заходу поділились своїми спогадами про цікаві сторінки з життя великих синів українського народу. 

Багато дослідників вважають, що автором пісні "Пливе кача по Тисині", яка під час подій Революції Гідності у 2014 році стала неофіційним гімном-реквіємом за невинно убієнними активістами Євромайдану є Василь Ґренджа-Донський. Він на початку 1923 року в Ужгороді подав цю пісню до збірки "Квіти з терням".

 

Останні новини

Концерт солістів Київського національного академічного театру оперети та Словацького національного театру «Opera SND» | 12 вересня, 08:45

11 вересня, у рамках «Днів Києва в Братиславі», в Словацькому національному театрі відбувся урочистий концерт солістів Київського національного академічного театру оперети та Словацького національного театру «Opera SND».

Відкриття фестивалю українського кіно | 12 вересня, 08:35

У столиці Словаччини Братиславі – місті-побратимі української столиці 11 вересня у кінотеатрі «Младость» відбулася церемонія відкриття фестивалю українського кіно.

У Братиславі проходять Дні Києва | 11 вересня, 14:44

З 11 по 13 вересня у Братиславі проходять Дні Києва, приурочені 50-й річниці підписання Угоди про братерські відносини між містами - побратимами.

Дні Києва в Братиславі | 04 вересня, 12:34

Посольство України в Словацькій Республіці має честь інформувати, що у період з 11 по 13 вересня 2019 року у місті Братислава пройдуть «Дні Києва в Братиславі», приурочені до 50-річчя з дня підписання Угоди про братерські відносини між Києвом та Братиславою.

У Братиславі відзначили День Державного Прапора України | 23 серпня, 08:56

23 серпня в День Державного Прапора України члени української громади Словаччини та діти української недільної школи Братислави долучилися до урочистої акції Посольства – розгорнули Державний Прапор України в історичному центрі міста біля Братиславського граду та Парламенту СР.