Посольство України в Словацькій Республіці

Київ 16:28

У Братиславі вшанували пам'ять Василя Гренджа-Донського та Юрія Шерегія

03 травня, 16:01

За традицією кожного року навесні українська громада Словаччини та Посольство України в Словацькій Республіці вшановують пам'ять видатного українського письменника, журналіста, громадсько-культурного діяча Василя ГРЕНДЖА-ДОНСЬКОГО та видатного українського театрального драматурга і режисера Юрія ШЕРЕГІЯ.

3 травня 2019 року дипломати Посольства разом з представниками Словацько-українського товариства м. Братислава та членами музично-драматичного ансамблю ім. Т.Г. Шевченка на кладовище Славіче удольє м. Братислава поклали квіти та запалили лампади на могилах В.Гренджа-Донського та Ю.Шерегія.

Учасники заходу поділились своїми спогадами про цікаві сторінки з життя великих синів українського народу. 

Багато дослідників вважають, що автором пісні "Пливе кача по Тисині", яка під час подій Революції Гідності у 2014 році стала неофіційним гімном-реквіємом за невинно убієнними активістами Євромайдану є Василь Ґренджа-Донський. Він на початку 1923 року в Ужгороді подав цю пісню до збірки "Квіти з терням".

 

Останні новини

У День Святої Трійці у Братиславі відправлено Службу Божу українською мовою | Вчора, 08:06

Вже звичним стає для українських громадян, які живуть і працюють у Словаччині, відправлення святкових Богослужінь та інших церковних обрядів українською мовою.

У Братиславі відбулися політичні консультації на рівні політдиректорів МЗС України та Словаччини | 11 червня, 16:14

11 червня 2019 року у Братиславі відбулися політичні консультації на рівні політдиректорів України та Словаччини.

29 травня 2019 року в об’єднаній школі-гімназії ім. Т. Г. Шевченка м. Пряшів з українською мовою викладання відбулося Свято української вишиванки | 29 травня, 13:45

29 травня ц.р. за ініціативи Посольства України в Словацькій Республіці в об’єднаній школі-гімназії ім. Т. Г. Шевченка м. Пряшів з українською мовою викладання вже вдруге було проведено Свято української вишиванки.

Зустріч Посла України в СР Юрія Мушки з Головою Верховного Суду України В. Данішевською | 28 травня, 14:09

27-28 травня в Братиславі проходить 9-та конференція голів верховних судів країн Центральної та Східної Європи.