• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Щодо стажування українських експертів в СР у рамках проекту „Майстерня європейської політики”
Опубліковано 18 лютого 2013 року о 17:01

14-15 лютого 2013 р. відбулося стажування українських експертів в СР, зосереджене на питаннях вивчення представниками України всієї системи функціонування Словацької Республіки як держави-члена ЄС – починаючи з парламентського, урядового і міністерського рівнів та закінчуючи рівнем місцевого (крайового, міського, районного) самоврядування.

 

Стажування було поєднане з проектом „Майстерня європейської політики”, який з українського боку реалізується Інститутом політичної освіти (м. Київ, А.Странніков), а з словацького – провідною неурядовою організацією СР у сфері зовнішньої політики – Словацькою асоціацією зовнішньої політики (м. Братислава, О.Дулеба).

Мета цього проекту – сприяння формуванню нових лідерів українського суспіль-ства, які сповідують європейські цінності, прагнуть до про-європейських перетворень і реформ в Україні, репрезентують різні сфери діяльності та регіони нашої країни. Цей проект спрямований на підвищення суспільного впливу на державну політику для забезпечення ефективної реалізації курсу на інтеграцію України в Європейський Союз.

З урахуванням зазначеного, до складу 35-членної делегації українських експертів входили представники з усіх регіонів України, які представляють органи державної і місцевої влади, є депутатами місцевих рад, журналістами, бізнесменами, громадськими діячами та активістами.

Під час 2-денного стажування українські представники відвідали Міністерство фінансів СР (де ознайомилися з податковою системою словацької держави, розподілом компетенції у фінансовій сфері між державними органами та органами місцевого самоврядування, формуванням державного бюджету та місцевих бюджетів тощо) та мали зустріч з представниками Міністерства внутрішніх справ СР, під час якої їм було проведено презентацію т.зв. реформи ЕНВ/слов. ESO/ – „Ефективне, Надійне, Відкрите державне управління” (яка саме зараз вступає у стадію реалізації та яка має суттєво вдосконалити систему державного управління на місцях).

Крім того, українські представники провели зустріч в Національній Раді СР з депутатом НР СР, Головою Групи з міжпарламентської дружби з Україною М.Крайковичем.

Також українські експерти зустрілися з представниками районної адміністрації району Старе Місто м. Братислава та з представниками крайової адміністрації Братиславського самоврядного краю. Під час згаданих зустрічей члени делегації України ознайомилися з компетенцією органів крайового та місцевого самоврядування, здійсненням комунальної політики, формуванням місцевих бюджетів, функціону-ванням місцевих представницьких органів влади, структурою місцевих адміністрацій.

З членами української делегації було проведено змістовну та інформативно наповнену зустріч (у формі „круглого столу”) Посла України в СР О.О.Гаваші, у ході якої було обговорено широкий комплекс питань українсько-словацького двосторон-нього співробітництва та відносин України зі Словаччиною у багатосторонньому форматі (у світлі євро-інтеграції України).

В цілому, стажування українських експертів у рамках проекту „Майстерня європейської політики” принесло не лише конкретну практичну користь українській стороні, але й закріпило відносини України та Словаччини у сфері сприяння останньої реформам в нашій державі та допомоги її наближенню до Європейського Союзу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux