• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Заява МЗС України у зв’язку із захопленням терористами у Слов’янську групи інспекторів ОБСЄ (укр/рос)
Опубліковано 28 квітня 2014 року о 02:02

25 квітня

МЗС України рішуче засуджує сьогоднішнє захоплення озброєними бойовиками у місті Слов’янськ Донецької області групи міжнародних військових інспекторів ОБСЄ, які перебувають в Україні згідно з положеннями Віденського документа про заходи зміцнення довіри і безпеки. До складу групи, яку супроводжують представники Генштабу Збройних Сил України, входять військовослужбовці Данії, Польщі, ФРН, Чехії та Швеції. 

Захоплення та примусове утримання міжнародних спостерігачів, які користуються привілеями та імунітетами за Віденською конвенцією про дипломатичні зносини, є черговим підтвердженням злочинного та терористичного характеру діяльності озброєних угруповань сепаратистів у Донецькій області, які інспіруються та підтримуються російськими спецслужбами. 

Метою перебування інспекційної групи у місті Слов’янськ було ознайомлення з ходом проведення антитерористичної операції на предмет дотримання Україною норм міжнародного права у частині захисту цивільного населення. Тому перешкоджання роботі інспекторів, а тим більше захоплення їх у заручники може свідчити лише про те, що цілі озброєних осіб, які діють в регіоні, не мають нічого спільного з проголошеною метою так званих «мирних протестів» на Сході України.

Російська Федерація, яка підтримує злочинні дії маріонеткових озброєних угруповань в східних областях України, зобов’язана негайно засудити захоплення інспекторів ОБСЄ, а також використати свій вплив на терористів для негайного звільнення представників інспекційної групи ОБСЄ та супроводжуючих їх осіб.

Україна як і все цивілізоване міжнародне співтовариство засуджує прояви тероризму у будь-яких його формах. Вважаємо, що терористичні методи, які використовують озброєні бойовики на Сході України, не мають жодного виправдання та вимагають адекватної реакції для притягнення до відповідальності винних у скоєнні цих незаконних дій. 

***

Заявление МИД Украины в связи с захватом террористами в Славянске группы инспекторов ОБСЕ

МИД Украины решительно осуждает сегодняшний захват вооруженными боевиками в городе Славянск Донецкой области группы международных военных инспекторов ОБСЕ, которые находятся в Украине в соответствии с положениями Венского документа о мерах укрепления доверия и безопасности. В состав группы, которую сопровождают представители Генштаба Вооруженных Сил Украины, входят военнослужащие Дании, Польши, ФРГ, Чехии и Швеции.

Захват и принудительное удержание международных наблюдателей,  которые пользуются привилегиями и иммунитетами в соответсвии с Венской конвенцией о дипломатических отношениях, является очередным подтверждением преступного и террористического характера деятельности вооруженных группировок сепаратистов в Донецкой области, которые инспирируются и поддерживаются российскими спецслужбами.

Целью пребывания инспекционной группы в городе Славянск было ознакомление с ходом проведения антитеррористической операции на предмет соблюдения Украиной норм международного права в части защиты гражданского населения. Поэтому препятствование работе инспекторов, а тем более захват их в заложники может свидетельствовать лишь о том,  что цели вооруженных лиц, которые действуют в регионе, не имеют ничего общего с провозглашенной целью так называемых «мирных протестов» на Востоке Украины.

Российская Федерация, которая поддерживает преступные действия марионеточных вооруженных группировок в восточных областях Украины, обязана немедленно осудить захват инспекторов ОБСЕ, а также использовать свое влияние на террористов для немедленного освобождения представителей инспекционной группы ОБСЕ и сопровождающих их лиц.

Украина, как и все цивилизованное международное сообщество, осуждает проявления терроризма в любых его формах. Считаем, что террористические методы, которые используют вооруженные боевики на Востоке Украины, не имеют никакого оправдания и требуют адекватной реакции для привлечения к ответственности виновных в совершении этих противозаконных действий.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux