• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
У Словацькому агентстві з інвестицій та розвитку торгівлі (SARIO) відбулася презентація виробничих потужностей та експортного потенціалу Волинської області
Опубліковано 16 травня 2013 року о 18:02

16 травня 2013 року за сприяння Посольства України в СР у приміщенні Словацького агентства з інвестицій та розвитку торгівлі (SARIO) відбулася презентація виробничих потужностей та експортного потенціалу Волинської області. У ході заходу відбулося також встановлення ділових контактів зі словацькими партнерами.

У презентації взяли участь представники Волинської області, Посольства України в Словаччині, представники SARIO, МЗС ЄП СР, Економічного університету в Братиславі, словацьких ділових кіл. Захід складався з трьох раундів: презентації області, представлення ділових кіл Словаччини, обговорення пропозицій.

Заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Е.М.Стоєв та члени української делегації високо оцінили співробітництво області зі Словаччиною, яка за результатами двосторонньої зовнішньоекономічної діяльності займає сьоме місце в регіоні і є надійним і пріоритетним зовнішньоторговельним партнером.  Керівник української делегації Е.М.Стоєв детально поінформував словацьку сторону про інвестиційну привабливість області, наголосивши на сприятливому інвестиційному кліматі, високій розвинутості економіки та вигідному географічному розташуванні, а також на її унікальному багатстві – лісних  та водних ресурсах, підкреслюючи, що на Волині – найчистіша вода в Європі.

Члени української делегації представили розвиток аграрного виробництва області, насамперед, тваринництва та рослинництва, а також  виробничі потужності переробної галузі. Представляючи промисловий комплекс області, було підкреслено значний виробничий потенціал та розвинену технічну базу - функціонування  понад 1000 підприємств. У галузевій структурі області пріоритетними були названі машинобудування,  деревообробна, хімічна, легка і целюлозно-паперова промисловості, а також індустрія будівельних матеріалів.  Особливу увагу присутніх було привернуто до волинських лісів, загальна площа яких складає понад 702 тис. га, а запас деревини – 85 млн. куб. м.

Словацька сторона виявила значний інтерес до потенціалу Волинської області, зазначивши, зокрема, що його представлення було відкриттям. Керівник SARIO М.Моравчік підкреслив, що на сьогоднішній день 83% експорту Словаччини спрямовано до країн-членів ЄС. З метою диверсифікації експортних поставок Урядом СР прийнято рішення частину експорту переорієнтувати на держави-учасниці СНД, насамперед – до України та Росії. У цьому контексті М.Моравчік наголосив також, що Україна є пріоритетним, а головне – надійним і цікавим торговельним партнером, а з огляду на географічне розташування – особливо вигідним. У зв’язку з цим  SARIO має намір у своїй роботі зробити особливий акцент на активізацію двостороннього співробітництва з регіонами України. Насамперед, йдеться про сприяння встановлення ділових контактів між потенційними партнерами.  З цією метою зусилля SARIO будуть направлені на проведення 6-7 червня 2013 року у Братиславі бізнес-форуму в рамках проведення четвертого засідання Міжурядової Українсько-Словацької комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.

З боку Посольства та делегації Волинської області було висловлено особливу вдячність словацькій стороні за послідовну та дієву підтримку євроінтеграційного курсу України та, зокрема, підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Зі свого боку, словацька сторона запевнила, що цей курс буде продовжено та зазначено, що вступ України до ЄС відповідає національним інтересам СР.  

  

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux