• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Відзначення в Словацькій Республіці 20-річчя підписання Договору про добросусідство, дружні відносини і співробітництво між Україною та Словацькою Республікою від 29.06.1993 р.
Опубліковано 26 червня 2013 року о 10:22

26 червня 2013 р. Посольством України в СР, у співпраці з Групою міжпарламентської дружби з Україною в Національній Раді СР, був проведений урочистий захід з нагоди відзначення 20-річчя підписання Договору про добросусідство, дружні відносини і співробітництво між Україною та Словацькою Республікою від 29.06.1993 р.

Згаданий захід (у формі прийняття) було організовано в історичній будівлі словацького парламенту – місці, де відбувалися головні історичні події державотворення Словацької Республіки (ухвалення Конституції СР у 1992 р., проголошення незалежності у 1993 р. тощо) та місці, де сьогодні відбуваються лише події надзвичайної державної ваги (присягання депутатів, вручення нагород тощо).    

У прийнятті взяли участь ті, хто мав та продовжує мати пряме відношення до розвитку українсько-словацьких взаємин – депутати Національної Ради СР (зокрема, переважна більшість 44-членної Групи НР СР з міжпарламентської дружби з Україною, ключових парламентських комітетів, постійних делегацій словацького парламенту в ПА РЄ та ПА ОБСЄ), співробітники Канцелярії Президента СР, працівники Міністерства закордонних справ і європейських питань СР, Міністерства економіки СР, представники інших відомств Словаччини, політики, журналісти, дипломати, бізнесмени, вчені, культурні діячі, активісти української національної громади тощо. Зокрема, з-поміж високих представників словацької сторони на заході були присутні Заступник Голови Національної Ради СР Я.Лашшакова, Державний секретар Міністерства закордонних справ і європейських питань СР П.Буріан, Завідуючий Канцелярією Президента СР Я.Шот тощо.

Групу дружби зі Словацькою Республікою у Верховній Раді України представляв народний депутат України Д.Й.Андрієвський.

До присутніх з вітальними промовами звернулися Заступник Голови Національної Ради СР Я.Лашшакова та Голова Групи НР СР з міжпарламентської дружби з Україною М.Крайкович, які основну увагу у своїх виступах приділили готовності Словацької Республіки й надалі потужно і комплексно підтримувати європейську інтеграцію України

У свою чергу, Посол України в СР О.О.Гаваші, виступаючи перед зібранням присутніми, коротко висвітлив ключові сторони співробітництва між Україною та Словаччиною протягом 20-річної історії їх взаємовідносин, окреслив перспективи розвитку двостороннього українсько-словацького діалогу на найближчий період та приділив головну увагу європейській стратегії нашої держави, зокрема, незмінності та безальтернативності євро-інтеграційного шляху України.

У виступі депутата Верховної Ради України Д.Й.Андрієвського було наголошено на тому, що всі парламентські політичні сили України, незважаючи на їх партійну приналежність, однозначно підтримують європейську інтеграцію України та готові докласти відповідних зусиль для виконання на парламентському рівні умов, які сприятимуть підписанню Угоди про асоціацію на Вільнюському саміті „Східного партнерства”.

Неофіційну частину урочистого заходу складав виступ членів Музично-драматичного ансамблю імені Тараса Шевченка (м. Братислава), які виконали низку українських та словацьких народних пісень, демонстрація картин українського художника – члена Закарпатської організації Національної спілки художників України Ю.Боднара під назвою „В променях українсько-словацької дружби та партнерства”, а також пригощання низкою традиційних українських та словацьких національних блюд.    

В урочистому заході, висвітлюючи його перебіг, взяли участь представники словацького багатомовного радіо – Radio Slovak International – які взяли інтерв’ю у Заступника Голови НР СР Я.Лашшакової, Держсекретаря Міністерства закордонних справ і європейських питань СР П.Буріана, Голови Групи НР СР з міжпарламентської дружби з Україною М.Крайковича, депутата Верховної Ради України Д.Й.Андрієвського, Посла України в СР О.О.Гаваші, українського художника Ю.Боднара, депу-татів Національної Ради СР, бізнесменів, діячів української громади.

Під час проведення заходу були розповсюджені інформаційно-презентаційні матеріали щодо України, зокрема, словацько-мовні журнали „Україна”, що випускалися протягом 2011-2012 рр., журнал „Парламентський кур’єр” за 2013 р. з матеріалами щодо українсько-словацької міжпарламентської співпраці, рекламні книги та буклети щодо регіонів України тощо.

20-річчя підписання Договору про добросусідство, дружні відносини і співробітництво між Україною та Словацькою Республікою від 29.06.1993 р. було відзначено за присутності широкого кола причетних до розвитку українсько-словацьких взаємин осіб та із залученням інформаційних ресурсів Словаччини.

Згаданий захід став також важливою нагодою для публічного доведення сигналів української сторони у сфері забезпечення європейської інтеграції України та сприяння підписанню Угоди про асоціацію Україна-ЄС на Вільнюському саміті „Східного партнерства” восени ц.р.  

                 

        

        

        

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux