• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Саміт Президентів країн Вишеградської групи та Президента України у Віслі
Опубліковано 04 липня 2013 року о 18:41

2 - 3 липня 2013 р.  у  польському  м.  Вісла  проходив  саміт  Президентів країн Вишеградської групи. 

2 липня під час робочого обіду президенти, зокрема, обговорили європейську перспективу України. Того ж дня на саміті відбулося пленарне засідання президентів у розширеному форматі V4 плюс Президент України.

3 липня 2013 р. відбулися переговори у розширеному складі за участю Президента України В.Януковича. Основною темою обговорення було  питання європейської перспективи України в контексті майбутнього Саміту ЄС - Східне партнерство, який відбудеться в листопаді 2013 року у Вільнюсі в Литві.

Президент Словаччини І.Гашпарович оцінив можливість зустрічі в цьому форматі, зазначивши, що „як друзі України, у нас є привілей і ,можливо, обов’язок відкрито поспілкуватися практично на будь-яку тему”. Далі він підкреслив великий інтерес СР до стабільності, процвітання і європейської перспективи України. Він заявив, що „…ми високо цінуємо те, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС є стратегічним питанням для Києва. Ми цінуємо консенсус між українським урядом і опозицією з питання про устремління країни до європейської інтеграції”. Глава Словацької держави сказав також, що „ Словаччина буде докладати всіх зусиль для того, щоб листопадовий саміт ЄС - Східне партнерство був настільки успішним, щоб підписання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною на ньому відбулося. Від України, однак, ми очікуємо послідовного дотримання визначених вимог”.

Президент Польщі Броніслав Коморовський сказав під час спільної прес-конференції після завершення засідання Президентів країн  „Вишеградської четвірки” та України в місті Вісла, що країни „Вишеградської четвірки” підтримують євроінтеграційні прагнення України. „ Ми цілком підтримуємо інтеграцію і заохочуємо Україну до докладання всіх зусиль, щоб прибрати бар’єри на цьому шляху”, - сказав Б.Коморовський. Крім того, він зазначив, що під час саміту Віктор Янукович розповів про хід виконання Україною зобов’язань в контексті підписання Угоди про асоціацію з ЄС. „Ми із задоволенням прийняли інформацію про те, що всі закони будуть направлені до парламенту і що Україна схвалить всі ці закони”, - сказав він. За словами Б.Коморовського, найважливішим є закон про реформування прокуратури. Президент Польщі підкреслив, що країни „Вишеградської четвірки” переконуватимуть країни Євросоюзу відзначити успіхи України на шляху євроінтеграції. За його словами, держави-сусіди надзвичайно зацікавлені в успіхах України на шляху до Європи. Б.Коморовський висловив сподівання, що Вільнюський саміт  „Східного партнерства” стане успішним для України. Президент Польщі також повідомив, що під час засідання йшлося про екс-прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко. „Від імені всіх Президентів „Вишеградської четвірки”  я із задоволенням можу сказати про те, що Віктор Янукович веде пошук шляхів, як вирішити цю проблему згідно з українським законодавством, або шляхом внесення змін до законодавства”, - сказав Б.Коморовський.

Про підтримку України висловив свою думку і Президент Чехії М.Земан, який, зокрема висловився таким чином: „Я дуже радий, що я двічі отримав від Президента України В.Януковича запрошення відвідати Україну. Моя подорож запланована на жовтень цього року, тобто приблизно за місяць до саміту у Вільнюсі. І ми віримо, що і цей візит своїм невеликим внеском сприятиме нашій співдружності і нашому партнерству”.

У свою чергу Президент України Віктор Янукович подякував колегам за підтримку. „Сприяння з боку „Вишеградської четвірки” в реалізації європейських перспектив України є для нас надзвичайно важливим”, - сказав Глава Української держави. Віктор Янукович також висловив надію, що Угорщина під час свого головування у „Вишеградській четвірці” продовжить добрі традиції, зокрема в питаннях поліпшення двосторонніх стосунків між державами та поглиблення співпраці.

Україна налаштована на виконання всіх пунктів Плану дій щодо підписання Угоди про асоціацію під час Вільнюського саміту „Східного партнерства” в листопаді цього року, наголосив на саміті Президент України Віктор Янукович. „Ми з надією дивимося на майбутній Саміт, який відбудеться в листопаді цього року. Ми налаштовані на те, щоб виконати всі вимоги, які є до України”, - сказав Віктор Янукович на спільній прес-конференції Президентів після завершення засідання „Вишеградської четвірки” та України у м. Вісла.

На переконання Президента, переважна більшість євроінтеграційних законів буде прийнята вже цього пленарного тижня. „Ми добре усвідомлюємо, що той порядок денний, який Україна затвердила спільно з Європейською комісією, повинен бути виконаний до листопада. Переважна більшість законів буде прийнята на цьому тижні”, - сказав Глава держави. Водночас він зазначив, що окремі закони потребують експертної оцінки, в тому числі, з боку Венеціанської Комісії. Зокрема, за словами Віктора Януковича, це стосується закону про прокуратуру. Ці закони можуть прийняти на початку наступної сесії парламенту у вересні. Глава держави також наголосив на важливості для України сприяння „Вишеградської четвірки” у реалізації євроінтеграційних прагнень.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux