• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Перебування Голови Всесвітньої федерації торгових палат Міжнародної торгової палати, Президента ТПП Словаччини Петера Мігока в Україні
Опубліковано 07 вересня 2013 року о 17:12

На запрошення Торгово-промислової палати України 4-7 вересня ц.р. з візитом в Україні перебував Голова Всесвітньої федерації торгових палат Міжнародної торгової палати, Президент ТПП Словаччини Петер Мігок, який також взяв участь у міжнародній конференції в Києві, присвяченій 15-й річниці заснування філіалу Всесвітньої федерації палат в Україні.

На згаданій конференції П.Мігок виступив з доповіддю, в якій висвітлив тему впливу міжнародних організацій підприємців на питання інтеграції. Він також виступив перед діловими колами, керівниками палат, комітетами підприємців, українськими ЗМІ. У своїх виступах П.Мігок відзначив важливу роль Торгово-промислової палати України, яка представляє інтереси українського бізнесу. За його словами, великого значення зараз набуває взаємодія торгово-промислових палат європейських країн з ТПП України, особливо у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, видачі сертифікатів підтвердження походження товарів, карнетів АТА.

Спільно з керівництвом ТПП України він мав зустрічі в Адміністрації Президента України з Радником Президента - Керівником Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України А.Гончаруком, Міністром економічного розвитку і торгівлі України І.Прасоловим, Міністром доходів і зборів України О.Клименком.

У ході зустрічі з Радником Президента України - Керівником Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України А.Гончаруком П.Мігок поінформував співрозмовника про діяльність Всесвітньої федерації торгових палат Міжнародної торгової палати та можливості подальшої розбудови взаємовигідного співробітництва з українською стороною. Було обговорено поточний стан та перспективи українсько-словацької співпраці в торговельно-економічній, енергетичній, транспортній сферах, можливості пожвавлення інвестиційної взаємодії із залученням механізмів Міжнародної торгової палати, а також торгово-промислових палат обох країн. Відбувся обмін думками щодо ділового клімату в Україні та діяльності Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Президентові України.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України І.Прасолов під час зустрічі з П.Мігоком наголосив, що на сьогодні Мінекономрозвитку проводить дуже важливу роботу з розширення співробітництва з ТПП України, при цьому необхідно здійснювати відповідні заходи і на міжнародному рівні. Сторони підкреслили важливість подальшого розвитку співпраці між Торгово-промисловою палатою України та міжнародними торговими організаціями, серед яких особливе місце займають Міжнародна торгова палата і Всесвітня федерація торгових палат.

Під час зустрічі з Міністром доходів і зборів України О.Клименко гостя було поінформовано про Реалізацію митних та податкових реформ, передбачених Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом, що на сьогодні є серед основних пріоритетів у діяльності Міністерства доходів і зборів України. Серед пріоритетів порядку денного у митному співробітництві з ЄС Міністр О.Клименко назвав створення безперешкодних умов для ведення міжнародної торгівлі, зокрема  запровадження інституту Уповноваженого економічного оператора. Значну увагу Міністерством також  приділяється побудові  ефективної системи аналізу ризиків для боротьби з правопорушеннями, розвитку митної інфраструктури, відкриттю нових пунктів пропуску на кордоні з ЄС. Особлива увага під час зустрічі була приділена питанню сертифікації походження товарів. За словами О.Клименка, всі зміни, які прийматимуться у цій системі, повинні бути орієнтовані, перш за все, на інтереси платників податків.

Зі свого боку П.Мігок підтримав євроінтеграційні наміри України та відзначив ефективну діяльність Міністерства доходів і зборів України у сфері адміністрування податкових платежів і митних зборів. Разом з тим голова Всесвітньої федерації палат закликав до посилення заходів щодо протидії тіньовій економіці, оскільки саме вона безпосередньо впливає на конкурентоспроможність держави.

Петер Мігок поінформував також про те, що він як президент Торгово-промислової палати СР від імені економічного співтовариства своєї країни проводив у свій час переговори з Європейською Комісією про вступ Словаччини до ЄС. Станом на сьогодні Всесвітня федерація палат об'єднує 12 тисяч національних палат по всьому світу і володіє колосальним обсягом інформації про їх діяльність. ВФП представлена в Організації Об'єднаних Націй, в Організації економічного співробітництва та розвитку, у "Великій двадцятці" і численних інституціях Євросоюзу. У цьому зв’язку візит Петера Мігока в Україну набув  особливого значення у контексті майбутнього підписання Україною Договору про асоційоване членство в ЄС.

 

     

               

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux