• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Перебування Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари з офіційним візитом в Словацькій Республіці
Опубліковано 13 вересня 2013 року о 19:17

12-13 вересня ц.р. Міністр закордонних справ України Леонід Кожара перебував з офіційним візитом в Словацькій Республіці.  

У ході візиту Леонід Кожара провів переговори з Віце-прем’єр-міністром, Міністром закордонних справ і європейських питань Словацької Республіки Мирославом Лайчаком, зустрівся з Президентом СР І.Гашпаровичем, Прем’єр-міністром СР Р.Фіцом та Заступником Голови Національної Ради Словацької Республіки Я.Фігелем.

Під час переговорів з Міністром закордонних справ і європейських питань СР Мирославом Лайчаком сторони відзначили високий рівень політичного діалогу, позитивні тенденції розвитку торговельно-економічної співпраці між Україною та Словаччиною, обговорили перспективні напрями поглиблення співпраці між двома дружніми державами.

Відбувся також обмін думками щодо актуальних міжнародних питань, взаємодії двох країн у рамках міжнародних організацій.  У цьому контексті Міністр закордонних справ України, Діючий голова ОБСЄ поінформував про заходи Українського головування з реалізації пріоритетів України в рамках ОБСЄ.

У ході переговорів Глава зовнішньополітичного відомства України  наголосив, що безумовним пріоритетом України залишається підписання на Вільнюському Саміті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також досягнення прогресу у безвізовому діалозі. Міністр, зокрема, поінформував про внутрішні реформи, які здійснює Україна у зв’язку з підготовкою до підписання Угоди про асоціацію.

За результатами переговорів була підписана спільна заява, в якій наголошується на активній та всебічній підтримці Словацькою Республікою євроінтеграційних прагнень України.

   

                               

 

Цього ж дня Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зустрівся із Заступником Голови Національної Ради Словацької Республіки Яном Фігелем у рамках офіційного візиту до Словаччини.

У ході зустрічі сторони обговорили стан та перспективи активізації міжпарламентського співробітництва, наголосили на важливості поглиблення політичного діалогу на рівні глав парламентів двох країн.

Міністр закордонних справ України поінформував про створення у Верховній Раді України депутатської групи з міжпарламентських зв’язків зі Словацькою Республікою. Було наголошено на важливості подальшого розвитку двосторонньої взаємодії по лінії «груп дружби» Верховної Ради України та Національної Ради Словацької Республіки.

Ян Фігель запевнив у підтримці з боку Національної Ради Словацької Республіки європейської інтеграції України, зокрема висловив сподівання щодо успішного підписанні та ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

                            

 

У ході офіційного візиту до Словацької Республіки 13 вересня ц.р. Міністр закордонних справ України Леонід Кожара провів зустріч з Прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцом.

Під час зустрічі були обговорені актуальні питання порядку денного українсько-словацького співробітництва, зокрема, активізація економічної співпраці. Сторони відзначили позитивні тенденції росту показників двостороннього товарообігу.

Було наголошено на необхідності інтенсифікації співробітництва в енергетичній, транспортній та транскордонній сферах, а також важливості інвестиційної співпраці між Україною та Словаччиною.

У цьому контексті Глава зовнішньополітичного відомства України поновив запрошення від імені Прем’єр-міністра України М.Я.Азарова Прем’єр-міністру Словаччини Р.Фіцо здійснити в Україну восени цього року візит, який надасть нового імпульсу економічній співпраці між двома країнами.

Окрему увагу сторони приділили питанню європейської інтеграції України. Прем’єр-міністр Словацької  Республіки заявив про підтримку його держави у підписанні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під час Вільнюського Саміту Східного партнерства у листопаді ц.р.

Зі свого боку Міністр закордонних справ України поінформував про ключові реформи, які здійснюються в Україні, у тому числі з метою створення передумов для підписання Угоди про асоціацію.

                      

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара був прийнятий Президентом Словацької Республіки Іваном Гашпаровичем.

                

Сторони обговорили першочергові питання українсько-словацького співробітництва, зокрема, погодили графік двосторонніх контактів на найвищому політичну рівні. У цьому контексті було зазначено, що офіційний візит Глави словацької держави в Україну, запланований на 11-12 грудня ц.р. матиме особливе значення для розвитку відносин між Україною та Словаччиною.

Президент Словацької Республіки І.Гашпарович високо оцінив прогрес України на шляху до укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, наголосивши на підтримці Словаччиною її підписання у рамках Вільнюського саміту «Східного партнерства».

У свою чергу Міністр закордонних справ України поінформував Главу словацької держави щодо здійснюваних в Україні реформ, спрямованих на досягнення нашою державою європейських стандартів.

  

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux