• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Українські військовослужбовці взяли участь в міжнародному військовому навчанні „BLONDE AVALANCHE 2013 (СВІТЛА ЛАВИНА 2013)“
Опубліковано 13 вересня 2013 року о 17:07

9-13 вересня 2013 року на території Словацької Республіки відбулось міжнародне військове навчання „BLONDE AVALANCHE 2013 (СВІТЛА ЛАВИНА 2013)“ за участю офіцерів та солдатів чотирьох країн-партнерів – України, Словаччини, Угорщини та Румунії, які об’єднанні в спільному проекті Багатонаціонального інженерного батальйону  „ТИСА“.

Темою навчання було „Виконання завдань Багатонаціональним інженерним батальйоном „ТИСА“ при виникненні надзвичайної ситуації природного характеру (повадку) на території Словацької Республіки“. Навчання проводилося на базі Тренажерного центру Академії ЗС СР імені Мілана Растіслава Штефаніка (м. Ліптовський Мікулаш) та інженерному полігоні „Ваг“ інженерного батальйому Наземних сил ЗС СР „Середь“.

У рамках проекту „ТИСА“ щорічно проводяться навчання підрозділів країн-партнерів на території головуючої країни. Цього року в проекті „ТИСА“ головує Словацька Республіка та здійснює загальне командування Багатонаціональним інженерним батальйоном „ТИСА“.

Проект „ТИСА“ є ефективною формою взаємодопомоги між країнами-партнерами у разі виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру шляхом застосування спільного батальйону. 

12 вересня ц.р. відбулась активна фаза міжнародного навчання Багатонаціонального інженерного батальйону „ТИСА“ на території вододрому інженерного полігону „Ваг“ за участі міністра оборони СР Мартіна Глвача, начальника Генерального штабу ЗС СР генерал-лейтенанта Петра Войтека,  його першого заступника генерал-майора Мірослава Коціана, заступників начальників генеральних штабів ЗС України генерал-лейтенанта Володимира Хижого, Угорщини генерал-лейтенанта Золтана Ороша, Румунії генерал-лейтенанта Дана Хіца-Раду.

 Навчання „BLONDE AVALANCHE 2013“ завершилось офіційною церемонією його закриття за участі всіх учасників навчань, яка була проведена на центральній площі міста Середь.  Під час церемонії, в якій взяв участь командуючий Наземних сил ЗС СР бригадний генерал Ондржей Новосад, українська сторона прийняла від словацької сторони командування над Багатонаціональним інженерним батальйоном „ТИСА“. Чергове навчання батальйону буде проведено в наступному році на території України.

У рамках навчання „BLONDE AVALANCHE 2013“ була проведена робоча зустріч Координаційної групи проекту „ТИСА“.

Під час засідання Координаційної групи проекту було обговорено питання щодо можливостей територіального розширення його зони застосування. Координаційна група погодилася, що нинішня зона застосування батальйону згідно з договором в майбутньому буде розширена на русло річки Дунай, яка протікає через територію країн-учасниць проекту „ТИСА“. В подальшому країни-учасниці будуть докладати зусилля щодо отримання політичної підтримки з реалізації цього. Генерали одноголосно погодилися з необхідністю проведення політики відкритих дверей для країн, які зацікавленні в співробітництві та бажали би до нього приєднатися. Координаційна група погодилася, що для забезпечення розвитку цієї політики на чергові навчання „BLONDE AVALANCHE“ будуть запрошуватися у якості спостерігачів й інші країни регіону. За результатами засідання членами Координаційної групи був підписаний спільний протокол про наміри з подальшого розвитку співробітництва в рамках проекту „ТИСА“.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux