16 жовтня ц.р. у Братиславі відбувся семінар щодо умов здійснення зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності в Україні.
Організатор заходу – Торговельно-промислова палата Словаччини за сприяння Торговельно-промислової палати України та Посольства України в СР.
У семінарі взяли участь:
з українського боку: Заступник голови групи дружби міжпарламентського співробітництва між Україною та Словаччиною. Заступник голови комітету ВРУ з питань будівництва, градобудівництва і розвитку міст Д.Й.Андрієвський; Віце-президент ТПП України О.Ковчар; заступник Голови «Укрметртестстандарт» Л.Воробєй; радник з економічних питань Посольства О.Кицун; Голова Регіональної ради підприємців Львівської області Ради підприємців при КМУ Р.Сорока; М.Слободніченко, О.Єфімчук, представники юридичної компанії «JURIMEX»; представники ділових кіл;
зі словацького боку: Заступник голови Словацької ТПП Ю.Кноп, Директор департаменту міжнародних зв’язків Словацької ТПП Й.Райтар, представники МЗС ЄП СР, Генерального консульства Словаччини в Ужгороді, Словацького агентства розвитку торгівлі та інвестицій при Мінекономіки СР, EXIMBANK SR, Sberbank Slovensko, ділових кіл Словаччини.
У ході семінару було висвітлено, головним чином, поточну ситуацію в Україні напередодні підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, очікування від запровадження деяких положень УА, нинішні умови для ведення бізнесу іноземними суб’єктами господарювання та умови для інвестування в економіку нашої держави, нововведення у зв’язку із очікуваним створенням ЗВТ між Україною та ЄС. В рамках семінару відбулися дві дискусійні панелі з юридичних та фінансових аспектів зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності в Україні.
У своїй доповіді народний депутат Д.Андрієвський, зокрема, охарактеризував позитивно поточний стан української економіки, привівши конкретні макроекономічні показники, повідомив про прийняття низки законів, що стосуються різних сфер життєдіяльності нашої держави у контексті євроінтеграції України, насамперед, підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, висвітлив очікування української влади та суспільства щодо доленосного Вільнюського саміту, наголосив на незворотності євроінтеграційного курсу нашої держави, висловив вдячність словацькому парламенту за підтримку на цьому шляху, підкреслив важливість законотворчої взаємодії, переймання позитивного досвіду в реформуванні економіки та суспільства, насамперед, у приближенні до норм і стандартів ЄС.
Українські доповідачі висловили вдячність офіційним та діловим колам Словаччини за підтримку євроінтеграційного курсу України та, зокрема, підписання Угоди між Україною та ЄС про асоціацію. Великий інтерес у словацької аудиторії викликали роз’яснення нинішніх умов ведення зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності в Україні та тимчасове запровадження положень УА, зокрема, в частині створення всеосяжної та поглибленої ЗВТ між Україною та ЄС.