4-5 листопада ц.р. у Братиславі, за сприяння Посольства України в СР, відбувся ввідний семінар проекту «Початкова реалізація прискореного вилучення з обігу гідрохлорофлуровуглецю (ГХФВ) у регіоні країн з перехідною економікою (Білорусія, Таджикистан, Узбекистан та Україна)».
В Україні проект впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) за фінансової підтримки Глобального Екологічного Фонду. Основними складовими проекту є створення сприятливого законодавства у сфері захисту озонового шару, підвищення спроможності органів центральної влади та працівників таможні й екологічних інспекцій щодо запровадження митного контролю обігу озоно-руйнівних речовин та поступове вилучення цих речовин до 2020 року.
На семінарі зібралось близько 20 представників з країн Білорусії, Таджикистану, Узбекистану та України, які обговорили національне законодавство у сфері захисту озонового шару, труднощі, які країни відчувають на шляху відмови від використання озоно-руйнівних речовин та подальші кроки щодо реалізації національних компонентів проекту.
Україна однією з перших у регіоні підписала Віденську конвенцію та Монреальський протокол. Підписавши у 1988 р. Монреальський протокол, Україна зобов’язалась скоротити та поступово припинити споживання озоно-руйнівних речовин (ОРР).
Даний регіональний проект є своєчасним заходом із розбудови спроможності задля інституційної підтримки країн-учасниць проекту та надання допомоги їх обробному секторові у переході на технології без використання ГХФВ. Проект спрямований, перш за все, на допомогу країнам по виконанню їх вимог щодо скорочення обсягів використання ГХФВ на 2010-2014 рр.
Учасники зустрічі ознайомились з кращими практиками у сфері захисту озонового шару та національним законодавством Європейського Союзу, зокрема Польщі та Словаччини, а також напрацювали план роботи на 2014 рік.
Українську делегацію на семінарі представляв – Директор Управління державного екологічного та геологічного моніторингу Міністерства екології та природних ресурсів України В.В.Халай, а також менеджер проекту Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) І.Скалай.