13 березня відбулася зустріч Посла з І.Чарногурським, Президентом Союзу промислових підприємців Словаччини, та Р.Главачкою, Керівником D-122, Словацько-чеського союзу підприємців „Lions Club International”
У ході зустрічі з авторитетними представниками ділових кіл Словаччини Посол поінформував про внутрішньополітичну і соціально-економічну ситуацію в Україні та, зокрема, в Криму, про виклики і загрози сьогодення. З боку Посла висловлено вдячність словацькій стороні за послідовну підтримку України на міжнародній арені, на шляху євроінтеграції нашої держави та за незмінний курс СР на нарощування всебічної двосторонньої співпраці з Україною. Керівники великих угруповань підприємців Словаччини висловили глибоке занепокоєння ситуацією в Україні, щире вболівання за нашу державу та засудили агресію Росії у відношенні до України. Свою позицію І.Чарногурські та Р.Главачка висловили також у відповідному зверненні.
***
Надзвичайному та Повноважному
Послу України
в Словацькій Республіці
О.О. Гаваші
Звернення ділових кіл Словаччини
Словацькі ділові кола Словаччини глибоко занепокоєні проявами агресії з боку Російської Федерації у відношенні до України, посяганнями на суверенітет і територіальну цілісність Української держави.
Українці в останні три місці довели на практиці та ціною людських життів прихильність демократичним цінностям, щире прагнення стати частиною Європейської спільноти та спільно будувати краще майбутнє в Європейській сім’ї.
Ми переконані, що Український народ має право робити свій власний вибір і ми, Словаки, поважаємо цей вибір та готові надати максимального сприяння на шляху євроінтеграції України.
Подальше загострення українсько-російського конфлікту позначиться не лише на економічній ситуації в двох державах, але й матиме негативний вплив на ділових партнерів Словаччини - України та Росії, зруйнує усталені зв’язки та загальмує співробітництво в торговельно-економічній сфері. Від такого розвитку ситуації збитки неминучі для всіх. Але найголовніше – це не допустити втрати людських життів, бо це є безцінне.
Словаки упродовж п’ятнадцятирічного спільного життя у злагоді з іншими 27 країнами ЄС можуть підтвердити, що є умови для розвитку в усіх сферах: в економіці, культурі, традиціях, в міжнародній співпраці в Співдружності є краще гарантованими, ніж у власній країні. Майбутнє українців, росіян, татар та інших народів жодним чином не перебуває під загрозою в Європі, навпаки, може бути лише мирним і позитивним.
Ми, Словаки, які є невід’ємною частиною слов’янського світу, прагнемо, щоб обидві сторони мирно врегулювали конфлікт, адже два слов’янських народи – український та російський - більше об’єднує, аніж роз’єднує.
Ваша поважносте, прийміть наш прояв прихильності до всього українського народу.
З повагою
Іван Чарногурські, Президент Союзу промислових підприємців Словаччини
Рудольф Главачка, Керівник D-122, Словацько-чеського союзу підприємців „Lions Club International”