• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з Віце-прем'єр-міністром і Міністром закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки Мирославом Лайчаком
Опубліковано 11 вересня 2014 року о 21:12

11.09.2014 р. Міністр закордонних справ України П.Клімкін провів переговори з Віце-прем'єр-міністром, Міністром закордонних справ та європейських питань СР М.Лайчаком

П.Клімкін висловив вдячність за підтримку Словаччиною суверенітету та територіальної цілісності України. Глава вітчизняного МЗС відзначив  важливість підтримки зусиль української влади з боку партнерів України, особливо в контексті запровадження нового пакету санкцій ЄС щодо Росії.

Окрема увага була приділена крокам українського Уряду з метою стабілізації економічного становища та реалізації реформ.

М.Лайчак заявив про готовність Словаччини надавати подальшу підтримку нашій країні у здійсненні реформ, а також у подоланні наслідків діяльності терористичних угруповань у східній Україні.

Сторони також обговорили першочергові питання двостороннього порядку денного у політичній і торговельно-економічній сферах.

У центрі уваги співрозмовників перебувала також тематика, пов'язана з головуванням Словаччини у Вишеградській групі та перспективними напрямами взаємодії України з цим регіональним об'єднанням.

 

http://mfa.gov.ua/ua/press-center/news/27736-vidbulisya-peregovori-ministra-zakordonnih-sprav-ukrajini-pavla-klimkina-z-vice-premjerom-ministrom-zakordonnih-sprav-miroslavom-lajchakom

Перебуваючи в Україні з триденним візитом Віце-прем'єр-міністр і Міністр закордонних справ та європейських питань СР М.Лайчак 10 вересня в Ужгороді мав зустріч з Головою Закарпатської обласної ради І.Балогою,  у якій також взяли участь  перший заступник голови облради В.Брензович, керуючий справами виконавчого апарату облради М.Попович, голова благодійного фонду «ВіЗа», депутат облради В.Чубірко. Зі словацької сторони були прсутніми директор Територіального  департаменту МЗС ЄП СР Б.Гітка,  директор Департаменту розвитку та гуманітарної допомоги МЗС ЄП СР П.Гулені, Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Я.Буріанова, представники словацьких ЗМІ.

http://www.youtube.com/watch?v=EWF3M8DbyLA

В Ужгороді М.Лайчак зустрівся з представниками словацької національної меншини, а також місцевих академічних кіл.

Під час зустрічі з представниками закарпатської інтелігенції та ЗМІ  М.Лайчак наголосив, що Україна для Словаччини є важливим сусідом і потенціал для взаємного співробітництва є дуже великим. "Історично і на міжособистісному рівні Словаччина має значні зв'язки прямо в Карпатському регіоні. Спільна історія та місцева словацька меншина  нас об'єднують",- сказав М.Лайчак у звязку з тим, що уряд Словаччини підтримує розвиток співробітництва між прикордонними регіонами Словаччини та України. У ході розмови з представниками закарпатської інтелігенції та місцевих журналістів М.Лайчак представив позицію Словаччини стосовно розвитку ситуації в Україні і обговорив з ними можливості дипломатичного вирішення конфлікту у східній частині країни.

Міністр М.Лайчак взяв  участь у церемонії відкриття словацького відділення на факультеті міжнародних економічних відносин Ужгородського національного університету. У своєму виступі глава словацької дипломатії підкреслив важливість співпраці між двома країнами в галузі освіти. На зустрічі з представниками словацької меншини ним була дана висока оцінка їхнього ставлення відносно ситуації в Україні, громадянами якої вони є. М.Лайчак відзначив, що школа зі словацькою мовою викладання в  Ужгороді зберігає хороший рівень, при цьому зростає інтерес батьків до того, щоб їхні діти її відвідували.

Глава словацького зовнішньополітичного відомства привіз із собою в Україну  2,7 тонн гуманітарного вантажу, який доповнить вже надану гуманітарну допомогу, яку Словаччина передала Україні раніше (у березні 2014 р. було доставлено в Україну із СР 2 тони медичного приладдя, в червні  були доставлені генератори та освітлювальне обладнання). Новий вантаж складається зі спальних мішків, носилок, військового взуття, дезінфікуючих засобів,  270 комплектів спеціальних аптечок на загальну суму 10 000 євро. У ході візиту М.Лайчак передав Міському центру дитячої нейрохірургії символічний чек на суму 10 тисяч євро. Кошти, переказані дитячому центру, будуть використані для закупівлі медичного матеріалу.

http://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_EA7419BDE7ECAA99C1257B4A002DA134_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/(vw_ByID)/ID_0C155236A574A80BC1257D50005414E3 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux