На міжнародному пішохідному пункті пропуску „Малі Селменці – Вельке Слеменце”, який сполучає Україну та Словаччину, за участю словацьких високопосадовців - Віце-премʼєр міністра, Міністра фінансів СР П.Кажиміра, Президента державної фіскальної служби СР Ф. Імрече, а також Посла України в СР О.Гаваші і керівників Закарпатської області відбулися урочистості з нагоди відкриття оновленої його частини.
Реконструкція пункту перетину кордону коштувала 365, 610 тис. євро й передбачає більший комфорт для людей, які перетинають кордон. Оновлення словацької частини пункту пропуску було здійснене за рахунок коштів Євросоюзу за Програмою прикордонного співробітництва „Європейський інструмент сусідства і партнерства” в рамках реалізації проекту „Модернізація та реконструкція пунктів пропуску на словацько-українському кордоні”.
Під час відкриття Посол України в СР О.Гаваші у своїй промові, зокрема, зазначив:
„Для України Словаччина є добрим сусідом. Ми близькі своєю мовною та культурною спільністю, подібною історичною долею та європейськими прагненнями.
На сучасному етапі народи України і Словаччини знову обʼєднує спільна велика мета – побудова розвиненого демократичного суспільства в об’єднаній та демократичній Європі. У цьому зв’язку особливо важливою є синхронна ратифікацію 16 вересня 2014 р. Верховною Радою України та Європейським Парламентом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, а також її ратифікація Національною Радою СР 23 вересня ц.р. Національна Рада СР зробила ще один дружній крок щодо України, прийнявши при ратифікації Угоди Заяву щодо ситуації в Україні, в якій висловлюється підтримка Україні та зусиллям міжнародної спільноти щодо стабілізації ситуації в Україні, підкреслюється важливість проведення позачергових виборів до Верховної Ради України, а також наголошується на наявності тісних міжлюдських та культурних зв’язків між Україною та Словаччиною та необхідності їх подальшого розвитку. Національна Рада СР також заявила про підтримку Словаччиною європейської орієнтації України та підкреслила право лише громадян України визначати рух країни у зовнішньополітичній сфері.
В Україні є дуже гарне прислів’я: „Добрий сусід – найкращий родич”, в Словаччині говорять «Dobrý sused lepší ako rodina», що ще раз демонструє наші тісні зв’язки. Керуючись цією народною мудрістю, ми хотіли б, щоб кордон між нашими державами, де здійснюється взаємовигідний товарообмін, де поєднуються транспортні потоки, де переливаються одна в одну наші культури – не був би бар’єром для співпраці, став лінією з’єднання, а не розподілу. Тому ми вдячні Словаччині, яка докладає багато зусиль для підтримки України”.