• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
День Соборності України
Опубліковано 31 січня 2015 року о 17:08

Стаття Надзвичайного і Повноважного  Посла України в Словацькій Республіці О.О.Гаваші 

22 січня 2015 року відзначається 96-річчя важливої історичної події України – проголошення Акту об’єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

У 1919 році зазначеним Актом було об'єднано Українську та Західноукраїнську народні Республіки і на українській землі постала єдина Українська держава.

Це був перший крок на складному шляху державотворення, вияв нестримного прагнення народу до консолідації, територіального об’єднання та духовної єдності, незалежно від мовних традицій, національності та віросповідань.

Акт Об’єднання став значним проявом волі українців до об’єднання, свідченням їх самоідентифікації, важливим етапом становлення єдиної нації. Це був реальний крок до об'єднання українських земель, який істотно позитивно впливає на національно-політичні процеси в Україні.

Об’єднати українські землі було вкрай складно, проте Український народ зміг зробити цю складну справу і постав об’єднаною нацією і єдиною державою.

Відчуття єдності, братства, прагнення до свободи та віра в демократичну, незалежну Україну були для мільйонів громадян потужним поштовхом, що дав надію і став передумовою для проголошення Незалежності.

Це свято нагадує, що Український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у вільній і соборній державі та сповідувати єдині національні і суспільні цінності.

Сьогодні Україна продовжує розбудовувати єдину та незалежну Українську державу, утверджує демократію, розвиваючись як сучасна європейська держава, яка бачить своє місце в об'єднаній європейській спільноті.                                                                                                            Важливо, що Україна успішно рухається до Європейського Союзу як об’єднання європейських держав – розвинутих, успішних, що впевнено прямують шляхом соціально-економічного прогресу.

В цей день визначається єдність держави та міжнаціональне порозуміння як найважливіша суспільна цінність, яка є головною умовою для динамічного розвитку та процвітання України.

Водночас, в останній період Україна стикнулася з чисельними проблемами, до яких призвели як внутрішні, так і зовнішні чинники. Росія спровокувала збройне протистояння на сході України та відкрито вторглася військами до України.

Під впливом цих подій, Український народ дійшов згоди та повністю усвідомлює важливість шляху в напрямку євроінтеграції України, оскільки єдиним реалістичним виходом із ситуації, в якій опинилася Україна, є інтеграція України у європейські та євроатлантичні структури, зокрема з метою надання необхідної допомоги Україні, яка нині стикнулася з найпотужнішим агресором у світі.

Україна заінтересована у мирному врегулюванні ситуації в східних регіонах та припиненні людських жертв, а також продовжує залишатися відданою Мінським домовленостям і сподівається на підтримку іноземних держав з метою недопущення подальшої ескалації.

Україна переконана, що іноземні партнери у різних форматах мають вжити негайних заходів з метою примусу Росії до припинення агресії та повного виконання Мінських домовленостей, передусім стійкого припинення режиму вогню, виведення військ, найманців та військової техніки з території України, сприяння встановленню контролю над кордоном з обох боків, звільнення всіх без винятку заручників.

Важливим елементом встановлення миру є продовження здійснення міжнародного тиску для забезпечення миру на сході України та демонстрації Росії наполегливого очікування від неї реалізації Мінських домовленостей.

У цьому зв’язку важливо пам’ятати, що українці ведуть боротьбу за свободу, єдність і демократію в Європі  і світі в цілому.

Україна була і буде єдиною, соборною, вільною, демократичною та європейською державою, а День Соборності України був і назавжди залишиться святом національного єднання, нагадуванням про знаменні історичні події, які заклали підвалини української незалежності, стали надійним орієнтиром у відповідальному процесі державотворення на шляху до національного прогресу, розбудови демократичної та успішної України!

Велика заслуга у ствердженні Соборної та Вільної України належить закордонному українству, яке цілеспрямовано та послідовно підтримує Україну за межами держави, в усіх країнах світу, зокрема Словаччині.

 

 

газета „НОВЕ ЖИТТЯ” №2/2015, Гаваші Олег Олодарович

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux