• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Slovenčina
  • Стара версія
Міжнародний безпековий форум у Братиславі – Global Security Forum
Опубліковано 20 червня 2015 року о 12:32

19.-21.06.2015 р. у столиці Словаччини Братиславі проходив щорічний міжнародний  безпековий форум - Global Security Forum, на якому європейські експерти  та політики обговорювали аспекти світової безпеки. Цього року Форум відзначав ювілей – ця щорічна конференція відбувла вже десятий раз.

За десять років вона стала провідним безпековим форумом у Центральній Європі. Домінуючими темами Форуму були: Росія, Україна, спільна оборона НАТО, реформування ЄС, Грецьке питання, ситуація у Вишеградській групі, проблема мігрантів, економічні питання глобальної безпеки, загроза з боку Ісламської держави, питання кібербезпеки та протидії пропаганді, а також інші (http://www.globsec.org/globsec2015).

Зокрема, починаючи з 18 червня, відбувавалися зустрічі фахівців у т.зв. форматі „City Talks”, які були проведені у мм. Кошице, Банська Бистриця та Братиславі. Від української сторони у них взяли участь Директор науково-дослідного інституту Центральної Європи в Ужгороді М. Лендел, Директор та співзасновник порталу „StopFake.org.” Є.Федченко, український політичний діяч та журналіст, народний  депутат Верховної Ради України М.Найем, а також Голова Одеської ОДА М.Саакашвілі.

До Братислави, крім експертів,  присутніми були також відомі політики - участь брала  тисяча гостей з більше ніж 70 країн (http://www.sme.sk/c/7868813/svetovi-lidri-prisli-do-bratislavy-pozrite-si-ako-to-vyzeralo.html?ref=avizocl).

Для участі у безпековій конференції GLOBSEС-2015 19 червня ц.р. до Братислави прибули Премʼєр-міністр Великобританії Д.Камерон та Президент Франції Ф.Олланд. 

Перед початком конференції на двосторонніх зустрічах Премʼєр-міністра СР Р.Фіца з Премʼєр-міністром Великобританії Д.Камероном та Президента СР А.Кіски з Президентом Франції Ф.Олландом обговорювалися  питання внутрішньої та зовнішньої політики, інші питання  обопільного інтересу (http://www.ta3.com/clanok/1064112/fico-sa-stretol-s-cameronom-vita-diskusiu-o-reforme-unie.html) . Зокрема, в ході переговорів сторони підтримали мирне рішення конфлікту в Україні та надання їй своєї підтримки.

Президенти говорили про необхідність негайної стабілізації ситуації в Україні, а не лише утримання перемир’я. Президент Словаччини подякував Президентові Франції за підтримку України: „Дякую Франції та особисто Вам за намагання досягти миру в Україні. Ми маємо однаковий погляд на вирішення цієї кризи” (http://www.ta3.com/clanok/1064121/tb-prezidenta-a-kisku-a-francuzskeho-prezidenta-f-hollanda.html).

Премʼєр-міністр СР Р.Фіцо після зустрічі з Премʼєр-міністром Великобританії Д.Камероном відзначив: „Маємо однаковий підхід. Словаччина Україні допомагає і хоче це робити і надалі. Ми говорили і про транзит газу в Україну. Єдиним рішенням кризи в Україні є діалог. Нам треба зберегти єдність ЄС. Інтереси ЄС передусім – мова йде про вирішення усіх конфліктів, в тому числі і українського”.

У перший день проведення конференції увагу присутніх привернули виступи Президента СР А.Кіски (http://www.sme.sk/c/7870066/kiska-era-optimizmu-ze-hranice-su-nemenne-sa-skoncila.htm), Премʼєр-міністра Великобританії Д.Камерона (https://www.youtube.com/watch?v=Oh-SrI_343k), Віце-премʼєр-міністра  та Міністра закордонних справ і європейських питань СР М.Лайчака (https://www.youtube.com/watch?v=F7s_kJxiksE).

За результатами зустрічей Премʼєр-міністрів країн В-4 і Президента Франції Ф.Олланда відбулася їх спільна прес-конференція, також прес-конференція Премʼєр-міністрів країн В-4, на якій вони інформували про спільну позицію щодо квот стосовно прийняття мігрантів у своїх країнах.

21 червня ц.р. Форум завершив свою роботу.

  

                                     

                                       (Foto SME: Gabriel Kuchta a Jozef Jakubčo)

        

      

 

      

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux