За сприяння ПУ в СР, у рамках гуманітарно-освітнього проекту Літньої школи для студентів вищих шкіл з 12 областей України під назвою „Підтримка Словаччини в євроінтеграційних зусиллях України” та організаційного забезпечення з боку Євангелічного Богословського факультету університету Коменського і громадського об’єднання „Українсько-словацька ініціатива”, з 14.08. 2015 р. до 25.08.2015р. в м. Братислава перебувала група українських студентів (у складі 24 осіб в основному зі Сходу України).
Приїзд, проживання, харчування, організацію навчального процесу для представників українського студентства було забезпечене громадським об’єднанням „Українсько-словацька ініціатива”. Перебуваючи в СР, українські студенти мали можливість ознайомитися з історією, культурою та мистецтвом сусідньої країни, познайомитися зі словацькими ровесниками.
Під час перебування студенти з України прослухали курс лекцій словацьких політологів, викладачів Університету ім. Я.А. Коменського в м. Братислава, взяли участь у диспуті під назвою „Солідарність. Європа без кордонів”, який відбувся на кафедрі політології зазначеного словацького ВНЗ за участю дипломатів Посольства 21.08.2015 р.
Цього ж дня група українських студентів взяла участь у громадській акції словацьких громадян біля Посольства РФ у Словацькій Республіці з нагоди відзначення 47-ї річниці подій, повʼязаних із введенням військ країн Варшавського договору до Чехословаччини на чолі із СРСР. Сюжет про їх участь у зазначеному заході цього ж дня було показано по центральному каналу словацького телебачення (http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7600/73159).
24 серпня ц.р. представники українських вишів взяли активну участь у проведенні Дня незалежності України, виступивши на ньому із культурною програмою, яка включала музичні композиції, показ мультфільму патріотичного змісту, авторами якого були учні 3-5 класів однієї із середніх шкіл в Донбасі, а також презентацію результатів конкурсу на знання СР.
За висловами представників української молоді, поїздка до СР дала їм змогу краще зрозуміти життя країн Європейського Союзу, а також поповнити знання про сфери політичного, економічного та громадського життя дружньої Словаччини, надихнула на творчий пошук шляхів перетворення Батьківщини на сучасну європейську державу. У цьому звʼязку ними було висловлено побажання приїжджати до СР частіше для запозичення її досвіду у різних сферах життя.