3 листопада ц.р. у СР відбулась конференція, присвячена політиці ЄС щодо Східного партнерства, ситуації в Україні та питанням енергетичної безпеки. Конференція у контексті відносин ЄС з РФ та Україною була організована Асоціацією зовнішньої політики СР (SFPA).
На відкритті заходу виступив Віце-прем’єр-міністр і Міністр закордонних справ та європейських питань СР М. Лайчак, який підкреслив актуальність стабілізації ситуації В Україні.
Зокрема, М. Лайчак зазначив, що „у пошуку рішень супроти агресії завжди повинен віддаватися пріоритет навіть складним компромісам. Чим більше зусиль у запобіганні, тим менша потреба у вирішенні кризових ситуацій. Ми повинні слухати один одного більше і переосмислити старе класичне мислення щодо стратегічної безпеки”.
З української сторони у дискусії на конференції взяла участь група відомих експертів, зокрема, М.Гончар та О. Гарань.
https://www.youtube.com/watch?v=v4xBpTNyixM&feature=player_embedded