З 2014 року 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи. Протягом століть українці воювали за власну свободу, незалежність своєї держави, а за останні 25 років боролися за ці цінності під час трьох революцій: Революції на граніті, Помаранчевої революції та Революції Гідності.
21 листопада Громадська організація «Українсько-словацька ініціатива» за підтримки Посольства України в Словацькій Республіці провели захід з нагоди День Гідності та Свободи, де було представлено виставку фотографій на тему трьох революцій, подій Євромайдану та відбулась панельна дискусія, на яку завітали: дипломати, представники Посольств, політичні, культурні та громадські діячі, науковці, підприємці та студенти.
Захід відкрила Оксана Кицун, тимчасовий повірений Посольства України у Словацькій Республіці, яка у своєму вступному слові звернулась до революційних подій, розказала про передумови та наслідки Революції Гідності, політичні, економічні та культурні здобутки України у внутрішній та зовнішній політиці, згадала про учасників Майдану та підкреслила, що 21 листопада – є святом непоборної волі українців до свободи та нестримного почуття гідності, які є запорукою майбутнього цілої країни.
У панельній дискусії взяли участь: директор програми ICAP «Єднання», кандидат історичних наук, доцент кафедри психології та соціології Київського міжнародного університету, учасниця Революції Гідності Оксана Руда, політичний аналітик, голова IVO Григорій Месежніков, журналіст, редактор Мірек Тода, кінорежисер, учасниця Революції Гідності Аліна Головіна. Модерувала панельну дискусію – голова громадської організації «Українсько- Словацька ініціатива» Людмила Вербицька.
Панелісти згадали здобутки і програші трьох Революцій. Відзначили однин з найголовніших здобутків Євромайдану – народження українського громадянського супільства, що призвело до створення майданчиків контролю за структурами влади та заснування громадських організацій, фондів та волонтерських ініціатив. Учасники дискусії звернули свою увагу і на тему нібито розділення українського суспільства на «західне і східне», «російськомовне та україномовне», визнавши, що проблеми розділення суспільства в Україні не існує, навпаки - Революція Гідності та події на Сході Україні загартували українців до співпраці та боротьби за незалежність і недоторканність території України.
Після панельної дискусії гості заходу були запрошені до перегляду виставки фотографій у супроводі української та світової класичної музики у виконанні дуету українських скрипалів Марти та Василя Габалевич.
День Гідності та Свободи у Братиславі, столиці Словацької Республіки, зібрав під одним дахом представників різних національностей, політичну, наукову та культурну еліту різних держав, які прийшли розділили з українцями це свято та віддати шану боротьбі українського народу за світле майбутнє своєї країни та за невпинний шлях до свободи.