• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Участь делегації України в Х Міжнародній енергетичній конференції «SET Plan 2016 – Central European Energy Conference».
Опубліковано 06 грудня 2016 року о 16:53

Делегація України взяла участь в Х Міжнародній енергетичній конференції «SET Plan 2016 – Central  European Energy Conference», яка відбулася 1-2 грудня 2016 року у Братиславі в рамках головування СР у Раді ЄС. Захід організовано «Словацьким агентством зовнішньої політики» (SFPA, директор Олександр Дулеба) під егідою Міністерства закордонних та європейських справ СР та Міністерства економіки Словаччини (у компетенції якого енергетичні питання).

Участь у щорічній міжнародній енергетичній конференції взяли: віце-президент ЄК з питань Енергетичного Союзу Марош Шевчович, президент Європейського Комітету з розвитку регіонів Маркку Марккула, міністри енергетики/економіки деяких країн Вишеградської групи (Словаччину представляв Міністр економіки Петер Жіга, Чехію – Міністр торгівлі та промисловості Ян Младек, Польщу – заступник Міністра енергетики Міхал Куртика), Міністр економіки Мальти Конрад Міцці, представники Єврокомісії, неурядових організацій, експерти з енергетичних питань.

Українську сторону на конференції представляли: голова правління ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук; директор з комунікацій та міжнародного співробітництва ДП «НЕК «Укренерго» Михайло Бно-Айріян; заступник керівника юридичного департаменту НАК «Нафтогаз України» Єлизавета Баданова; директори Представництв «Нафтогазу України» в Бельгії та в Східній Європі В’ячеслав Княжницький та Ігор Мазяр, відповідно; президент «Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар. Участь у заході взяла Тимчасовий повірений в справах України в Словаччині Оксана Кицун.

Заступник керівника юридичного департаменту «Нафтогазу України» Єлизавета Баданова у своєму виступі висвітила питання реформування газового сектору України, зокрема, його законодавчо-регуляторні аспекти.

З оглядом відносин Україна-ЄС в енергетичній сфері виступив президент «Центру глобалістики «Стратегія XXI» Михайло Гончар. У своїй доповіді М.Гончар наголосив, що Україна, долучившись до Енергетичного Співтовариства, створила основу для біпаралельного процесу «реформи – інтеграція» в енергетичному секторі, який є  орієнтиром діяльності як Уряду, так і Верховної Ради України. Суть цього процесу – реформи енергетичного сектора сприяють інтеграції в енергетичний простір ЄС, а інтеграція сприяє внутрішнім реформам.

Т.в.о. ДП «НЕК «Укренерго» В.Ковальчук поінформував про поточний стан реформування ринку електроенергії України, зокрема, про започаткування процесу імплементації Третього енергетичного пакету ЄС. У рамках конференції відбулася зустріч В.Ковальчука з М.Шевчовічем.

Член Міжнародної дорадчої ради, авторитетний словацький експерт з питань енергетики Карел Гірман зробив коротку доповідь «Україна та Енергетичний Союз: дослідження потенціалу для співпраці із Словаччиною та Вишеградською групою». У своєму виступі він докладно в позитивному ключі охарактеризував процес реформування енергетичного сектору України. Наголосивши на прийнятті Закону «Про ринок газу» та інших регуляторних законодавчих актів, К.Гірман,зокрема, підкреслив, що з 2014 року в Україні реально відбувся потужний реформаторський ривок вперед. В якості позитивного прикладу наводилося корпоративне реформування НАК «Нафтогаз України». Окремо було висвітлено запровадження енергоефективності в Україні, внесок Словаччини у забезпечення енергобезпеки та енергоефективності в нашій державі.

Делегація ДП «НЕК «Укренерго» в рамках перебування в СР за сприяння ПУ провела кілька окремих зустрічей зі словацькими партнерами, зокрема, в Мінекономіки СР, в «Slovenské elektrárne» та в Slovak electricity transmission system, Plc. - SEPS, a.s.  Головною темою зазначених переговорів було залучення словацького досвіду у реформуванні ринку електроенергії.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux