• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Прес-реліз до Дня незалежності України
Опубліковано 22 серпня 2017 року о 17:08

24 серпня народ України та українці усього світу відзначають День Незалежності.

У цей день 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення державної незалежності України. На всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року 90% його учасників підтвердили цей вибір. Україна виявилась єдиною країною серед пострадянських держав, яка винесла питання про незалежність на всенародний референдум.

Проголошення Незалежності увінчало багатовікову історію країни. Українська нація бере свій початок з часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства і Української козацької держави.

Сучасна Українська держава постала внаслідок багаторічної боротьби українців за право мати власну державу, вільно розвивати національну культуру і мову, бути повноправним членом міжнародної спільноти.

Державна незалежність, водночас, принесла людям і особисті права та свободи, поклавши край радянській тоталітарній системі. Становлення нової суверенної України відбувалося паралельно з утвердженням демократії та розбудовою соціально орієнтованої ринкової економіки.

Україна зробила й надалі робить вагомий внесок у зміцнення міжнародного миру і безпеки. Наша країна стала першою в світі державою, яка добровільно відмовилася від потужного ядерного арсеналу.

Головною стратегічною метою України є набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Україна успішно розвиває партнерські відносини з провідними державами світу.

Україна рухається курсом послідовних реформ, долаючи економічні труднощі, вирішуючи соціальні проблеми, робить все для забезпечення стабільного економічного зростання.

Відзначаючи 26-ту річницю своєї незалежності, ми впевнено дивимося у майбутнє, будуючи нову демократичну європейську державу.

26-ту річницю незалежності ми зустрічаємо вагомими зовнішньополітичними успіхами. 1 вересня 2017 року набуває чинності Угода про асоціацію України з Європейським Союзом, підписана ще 2014 року. Ця угода має стратегічне значення для країни, адже відновлено поступальність євроінтеграційного курсу. Україна ще раз підтвердила твердий намір приєднатися до європейського товариства, бути європейською країною, дотримуватися європейських цінностей, яким вона віддана.

У червні 2017 року запроваджено безвізовий режим між Україною та країнами ЄС, що дозволяє громадянам України вільно перетинати міждержавні кордони країн ЄС без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу, починаючи з 11 червня 2017 року.

Україна прагне подальшого зміцнення зв’язків із багатомільйонним світовим українством, яке завжди активно сприяло і сприяє тісній співпраці між своєю історичною Батьківщиною та країною проживання.

Сьогодні, на 26-му році належності держави, Український народ продовжує відстоювати та захищати своє право бути вільним від зовнішньої агресії, яка здійснюється з боку Російської Федерації. Українці гідно захищають свою Батьківщину, даючи достойну відсіч проросійським найманцям та незаконним терористичним військовим формуванням.

Ми знаємо, що подальше утвердження державного суверенітету й демократії, розбудова конкурентоспроможної ринкової економіки, активна участь у житті світової спільноти, євроінтеграційні перспективи нашої держави – це надійна гарантія процвітання України та її майбутнього членства в сім’ї народів Об’єднаної Європи.

Посольство України в Словацькій Республіці вітає українців Словаччини з Днем незалежності!

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux