21 листопада 2018 року в Україні відзначається День Гідності та Свободи – чергова річниця доленосних для України подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Тоді народ України не лише продемонстрував своє прагнення до свободи, гідність та бажання жити в демократичній державі, а й розпочав боротьбу за своє європейське майбутнє мирними акціями протесту.
У листопаді 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, спрямований на утвердження в Україні ідеалів свободи та демократії, збереження й донесення до сучасного й майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які під час Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
У тій страшній та кривавій боротьбі народ України вистояв, переміг. Переміг ціною сотні життів. Вдихнувши на повні груди повітря свободи, насичене горем і журбою, Україна змінилася - раз і назавжди. Українці вкотре продемонстрували всьому світові патріотизм, героїзм, відвагу та незламну мужність.
20 лютого 2014 року став днем початку відліку історії Нової України. Ми пам’ятатимемо цей день, всіх тих, хто ціною власного життя вибороли нашу свободу.
Але боротьба все ще триває - боротьба Нової України з агресором і окупантом, який, прийшовши незваним гостем зі зброєю в руках на нашу землю, цілеспрямовано хоче знищити нашу незалежність.
Небесна Сотня – всього два слова, а скільки гордості й болю водночас поєднано у них.
У цей день кожен українець віддає шану мужності всім, хто боровся й бореться за наше майбутнє.
Cлава Україні!
Героям Слава!