• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Візит Закарпатської ОДА та Закарпатської облради до Пряшева та Кошиць
Опубліковано 23 березня 2012 року о 09:45

20 березня 2012 Генеральний консул України в Пряшеві О.Г.Бенч спільно з консулом ГКУ Ю.А.Колядинським взяла участь у роботі делегації Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради під час її візиту до Пряшівського та Кошицького самоврядних країв.
Головною метою візиту української делегації до регіонів Східної Словаччини був аналіз виконання річних виконавчих протоколів до угод про співпрацю між Закарпатською ОДА з Пряшівським та Кошицьким краями.
До складу української делегації під головування керівника комісії Закарпатської обласної ради з питань розвитку транскордонної співпраці М.М.Кічковського увійшли Почесний консул України в СР С.Обіцький, начальник головного управління з питань європейської інтеграції, зовнішньоекономічних зв’язків та туризму Закарпатської ОДА Е.Е.Нусер, заступник голови Великоберезнянської РДА М.І.Кіндрат, члени комісії Закарпатської обласної ради з питань розвитку транскордонної співпраці В.В.Суліма, Й.Й.Брайер та представники прес-служби обласної ради.
Делегацію Пряшівського самоврядного краю представляли: заступник Голови Я.Раган, Генеральний консул Словаччини в м.Ужгород М.Мулік та третій секретар установи І.Прибула, керівники депутатських комісій Пряшівської крайової ради: з питань культури та національних меншин Е.Хлапечек, з питань регіонального розвитку та туризму М.Цоцуля, з питань молоді та спорту Я.Голодняк, депутати Крайової ради І.Солей та Н.Сіркова, керівник міжнародного відділу Пряшівського самоврядного краю Ю.Латта.
У Пряшеві українською та словацькою делегаціями були обговорені стан та перспективи транскордонного співробітництва в контексті спільної участі в міжнародних грантових проектах по лінії ENPI та інших програмах, питання необхідності поновлення українсько-словацького діалогу з відкриття нового пункту пропуску на українсько-словацькому кордоні Уліч-Забрідь, питання забезпечення функціонування Центру української культури в м. Пряшів та Центру словацької культури в м.Ужгород, проблемні питання міграційно-візового режиму, а також питання щодо проведення Дня добросусідства на пункті пропуску Убля 12 травня 2012 року.
Також було запропоновано винести на розгляд відповідних міністерств та відомств СР питання розширення зони дії місцевого прикордонного руху аж до міста Пряшева з метою створення відповідних умов для поглиблення транскордонної співпраці між регіонами. Було досягнута домовленість про проведення наприкінці березні або у квітні 2012 року зустрічі керівників Закарпатської ОДА та Пряшівського самоврядного краю.
В Кошицях українську делегацію приймали заступник голови Кошицького самоврядного краю Е.Дюровчик, голова депутатської комісії з питань розвитку транскордонного співробітництва Кошицької регіональної ради Х.Чаба, члени комісії Й.Конколі, Ш.Сташко, Я.Беня та В.Бачо, керівник Агенції з розвитку Кошицького самоврядного краю Я.Тешляр, начальники відділів культури Я.Ковачова та управління проектами Д.Солешова.
Протягом зустрічі керівники делегацій відзначили високий рівень співробітництва Кошицького краю та Закарпатської області в реалізації грантових проектів у культурно-гуманітарній та туристичній сферах. Також були виокремлені проблемні питання на шляху підвищення ефективності двосторонньої співпраці, які будуть винесені для обговорення на засіданні міжурядової українсько-словацької комісії з питань транскордонного співробітництва. Словацькою стороною акцентувалася увага на необхідності лібералізації міграційно-візового режиму, особливо для учасників транскордонного співробітництва, підвищення ефективності дії Угоди про місцевий прикордонний рух між Україною та Словаччиною через розширення зони МПР до м.Кошице.
По завершенню зустрічі керівники української та словацької делегацій надали інтерв’ю знімальній групі Кошицького телебачення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux