• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Щодо конференції МЗС СР «Підсумки зовнішньої політики СР у 2011 році»
Опубліковано 20 лютого 2012 року о 17:05

14 лютого 2012 р. у м. Братислава Міністерством закордонних справ СР та провідною неурядовою організацією СР Словацькою асоціацією зовнішньої політики було проведено конференцію „Підсумки зовнішньої політики СР у 2011 р.”. Зазначена конференція є традиційним щорічним заходом МЗС СР (у 2012 р. проводилася в 13-ий раз), у ході якого, із залученням як безпосередніх творців та акторів зовнішньої політики, так й провідних аналітиків та експертів, аналізується/оцінюється діяльність Словаччини на міжнародній арені протягом попереднього річного періоду. З урахуванням зазначеного, конференція „Підсумки зовнішньої політики СР у 2011 р.” викликала суттєвий резонанс у словацькому суспільстві та спричинила підвищений інтерес до неї з боку представників політичних, урядових, громадських, експертно-аналітичних кіл СР, дипломатичного корпусу, провідних ЗМІ СР тощо.
Зокрема, у першій частині заходу виступили всі вищи конституційні представники Словаччини (які по суті й є головними ініціаторами, формувальниками та провідниками зовнішньої політики СР): Президент І.Гашпарович, Голова Уряду І.Радічова, Голова Національної Ради П.Грушовський, Міністр закордонних справ М.Дзурінда. Всі вони з-поміж ключових пріоритетів зовнішньої політики Словаччини на майбутній період відзначили підтримку європейської інтеграції України (у багатосторонній площині) та розвиток добросусідських відносин з нею (у двосторонній площині). Найбільш розгорнуто з приводу України висловився Міністр закордонних справ СР М.Дзурінда, який наголосив на підтримці Словаччиною європейської інтеграції Західних Балкан та країн „Східного Партнерства” (особливо виділивши при цьому Україну та Білорусь). Далі він згадав про свій офіційний візит в Україну у вересні 2011 р., про реалізацію в Україні словацького проекту „Конвент щодо ЄС”, про активну роль СР у процесах укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (висловивши жаль, що її не вдалося підписати у 2011 р.), а також наголосив на снагах Словаччини підтримувати („заохочувати”) Україну і надалі („позиція СР є однозначною – Україна повинна мати європейську перспективу”).
Не менш цікавою виявилася остання частина заходу, яка представляла собою „круглий стіл” за участі представників всіх провідних політичних сил СР, що висловили передвиборчі позиції власних партій з ключових питань зовнішньої політики СР – зокрема, участь у дискусії взяли І.Штефанец (СДХС), М.Ділонг (ХДР), Ю.Дроба („Свобода і Солідарність”), З.Бара („Міст-Хід”), О.Альгаєрова („Смер – соціальна демократія”) та А-Й.Ланг (СНП). Так, О.Альгаєрова наголосила, що у випадку перемоги на виборах партія „Смер-СД” дотримуватиметься спадкоємності та наступності зовнішньої політики СР – зокрема, продовжуватиме підтримку європейської інтеграції Західних Балкан та країн „Східного партнерства” (що є для „Смер-СД” особливим пріоритетом). І.Штефанец наголосив на однозначній підтримці подальшого розширення ЄС за рахунок балканських країн та „Східного партнерства” (особливо відзначивши пріоритетність для СР України, Молдови, Сербії та Чорногорії). М.Ділонг серед зовнішньополітичних пріоритетів своєї партії – ХДР – відзначив підтримку розширення ЄС на Балкани та на Схід Європи та розвиток добросусідських відносин (особливо з Україною). З.Бара підкреслив, що своїми пріоритетами партія „Міст-Хід” вважає, серед іншого, й добросусідські відносини (зокрема, надстандартні відносини з Україною). Ю.Дроба з-поміж пріоритетних сфер партії „СіС” назвав підтримку розширення ЄС на Балкани та на Схід Європи.
Слід відзначити, що відвідання конференції „Підсумки зовнішньої політики СР у 2011 р.” Послом України в СР О.О.Гаваші надало простір для спілкування з цілою низкою провідних представників Словаччини у сфері зовнішньої політики, а також з депутатами та представниками ключових політичних сил, провідними політологами Словаччини тощо. У ході згаданих зустрічей до впливових та авторитетних представників словацької сторони було доведено важливі сигнали щодо незмінності європейської інтеграції України та продовження нашою державою системних всеосяжних внутрішніх трансформацій і реформ, а від високих представників Словаччини, у свою чергу, були отримані запевнення у підтримці європейського прямування України та готовності Словаччини максимально сприяти нашій країні у внутрішніх реформах.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux