• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
В Пряшеві пройшли культурно-мистецькі заходи з відзначення 21-ої річниці Незалежності України
Опубліковано 08 вересня 2012 року о 17:44

В рамках відзначення 21-ої річниці Незалежності України Генеральним консульством України в Пряшеві 05-08 вересня 2012 року було організовано та проведено низку заходів.

Так, 05 вересня 2012 року спільно з Вигорлатським музеєм в м.Гуменне з нагоди державного свята була організована виставка картин української художниці з Києва Наталії Студенкової «Кольоровий шлях до Словаччини». На відкритті виставки був присутнім заступник міського голови М.Гуменне А.Семанцо, представники міської влади, українська громада Гуменного, творча інтелігенція міста. Виставку відкрив директор Вигорлатського музею В.Федіч, а Генеральний консул Ольга Бенч привітала громаду міста із культурно-мистецькою подією, зазначивши про культурні акції, які розпочинаються у вересні ц.р з нагоди відзначення Незалежності України.
06-08 вересня 2012 року в м.Пряшів відбулися концерти молодіжного хореографічного ансамблю «Радість» (м.Брянка Луганської області) та капели бандуристок «Галичанка» (м.Львів). Концерти колективів проходили в приміщеннях Театру ім.О.Духновича, у міському парку культури та відпочинку «Чорний орел», а також на Головній вулиці міста в рамках проведення Міжнародного фестивалю «Днів кухні в м.Пряшів», де була представлена також і українська національна кухня.
Окремийконцерт молодіжного хореографічного ансамблю «Радість» був також організований в Будинку культури села Вишня Шебастова (передмістя м.Пряшів) на запрошення старости села С.Шваби.
На святкових концертах українських художніх колективів були присутні заступник голови Союзу русинів-українців СР П.Богдан, голова Асоціації україністів СР та Товариства ім.Т.Г.Шевченка в СР академік М.Мушинка, голова спілки українських письменників СР І.Яцканин, голова Пряшівської регіональної ради Союзу русинів-українців СР Е.Олеар, чисельні представники української спільноти регіону та місцевого населення, співробітники ГКУ в Пряшеві та члени їх родин.
Українські колективи продемонстрували глядачам високий рівень виконання інструментальних, вокальних та танцювальних композицій, сценічного та реквізитного забезпечення концерту, віртуозність володіння таким народним інструментом як бандура.
07 вересня 2012 року в приміщенні історичної зали Парку культури та відпочинку «Чорний орел» (м.Пряшів) Генеральним консульством України в Пряшевібуло проведене Урочисте прийняття з нагоди Державного свята.
На Урочистостях були присутні понад 400 осіб, серед яких заступник голови Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва України С.І.Свіщева, керівник Канцелярії Президента СР в м.Кошиці О.Сабо, депутати Національної Ради СР М.Крайкович та С.Павловічова, мери м.Пряшів - П.Гадьярі, м.Стара Любовня - М.Біганіч, м.Свидник - Я.Голодняк та мери інших міст, керівники крайових, міських та сільських органів влади і управління Пряшівського, Кошицького та Бансько-Бистрицького самоврядних країв, керівництво поліцейських, військових та митних підрозділів, вищих навчальних закладів, видатні релігійні діячі Словаччини, чисельні представники ділових кіл, українських організацій та національної меншини країни перебування тощо.
Дипломатичнийкорпус на святі був представлений Генеральним консулом Словаччини в м.Ужгород Я.Буріановою та дипломатами консульства, радником Посольства України в СР І.В.Притулою, Почесним консулом України в Словацькій Республіці С.Обіцьким, Почесним консулом Королівства Голландії в Словацькій Республіці М.Мурайдою, Почесним консулом Монголії в Словацькій Республіці П.Славіком, Почесним консулом РФ в СР Л.Штефком та Почесним консулом Туреччини в Словацькій Республіці С.Мельником.
У своєму виступі Генеральний консул Ольга Бенч привітала українську та словацьку громаду з головним Державним святом України, зазначила основні здобутки української держави, наголосила на спільності культур українського та словацького народів.
Урочисте прийняття супроводжувалося виступами сучасного молодіжного ансамблю «Радість» з Луганщини та капелою бандуристок «Галичанка» (м.Львів) та відеофільмом „Запрошуємо до України”.
Медійну підтримку заходу здійснювали кореспондент телеканалу «Рада» Б.Барбіл, чисельні регіональні засоби масової інформації Східної Словаччини.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux