21 вересня 2012 року дипломати Посольства України в СР взяли участь в урочистому відкритті виставки, присвяченій спільній визвольній боротьбі українців та словаків проти німецько-фашистських окупантів у роки Великої Вітчизняної війни.
Виставку було відкрито у приміщенні мерії м. Банська Бистриця за участі керівництва міста, ветеранів, представників громадськості, наукових кіл, молоді.
Організаторами виставки виступили Словацький союз ветеранів-антифашистів, Посольство України в СР та Товариство ім. Я.Налепки.
Виставка, яка складається з фотографічних, документальних та образотворчих матеріалів, містить дві змістовні частини (саме тому вона і називається „диптихом”) – у першій розповідається про боротьбу словаків, разом з радянськими військовими, у складі регулярних підрозділів та партизанських загонів, проти німецько-фашистських окупантів на території України, у другій йдеться про боротьбу українців, разом з словаками, проти агресорів вже на території Словаччини.
Основу „української частини” виставки складають портрети українських командирів та солдатів партизанських таборів, намальовані художником Б.Костецьким – прямим учасником боїв на території Словаччини та, по суті, своєрідним репортером життя і боротьби українських та словацьких партизанів у 1944-1945 р.р.
Базою для „словацької частини” виставки стали фотографії та документи, присвячені життю та подвигу словацького національного героя Я.Налепки, який загинув у 1943 р. на території України (у м. Овруч) та якому було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Слід особливо відзначити, що частину матеріалів для виставки було надано Національним музеєм історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років м. Київ.
В цілому, як у своїх урочистих виступах відзначили представники Словацького союзу ветеранів-антифашистів та Посольства України в СР, виставка засвідчила наявність міцної дружби і співробітництва між українським та словацьким народами – як раніше (у роки Великої Вітчизняної війни), так й сьогодні (у мирний час – при організації цього цікавого та змістовного заходу).