• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Про зміни у функціонуванні системи онлайн запису на консульський облік
Опубліковано 10 грудня 2018 року о 21:34

Шановні відвідувачі консульського відділу Посольства!

Щодо онлайн реєстрації відвідувачів консульського відділу:

Останнім часом значно зросла кількість осіб, які бажають отримати послуги в консульському відділі Посольства, зокрема, стати на тимчасовий консульський облік. Через це електронна черга швидко заповнилася на 2 місяці наперед, хоча у вересні на ці ж дії можливо було записатися на той самий, чи наступний день.

Відслідковуючи останні зміни в українському законодавстві, аналізуючи щорічні сезонні коливання кількості відвідувачів, Посольством було вчинено низку упереджуючих кроків для підсилення консульського напрямку роботи, включно зі збільшенням кількості персоналу та створенням окремого онлайн запису виключно для прийому громадян на консульський облік. Цими кроками передбачалося вдвічі збільшити кількість осіб, яким надаються консульські послуги! На практиці ж вдалося зробити навіть більше. Консульський відділ щодня приймає майже у 3 рази більше відвідувачів, ніж зазвичай!

Починаючи з 17 грудня ц.р., плануємо додатково збільшити кількість вільних місць в електронній черзі на консульський облік. Для цього будуть здійснені певні технічні заходи: впродовж доби 12 грудня ц.р. робота сторінки з онлайн реєстрації на консульський облік буде тимчасово припинена.

З огляду на те, що серед осіб, записаних на консульський облік є певний відсоток тих, хто з різних причин не приходить на прийом, а також через заплановане Посольством розширення часових рамок консульського прийому, весь онлайн запис, починаючи з 17 грудня ц.р. (включно) буде скасовано. На жаль, перевірити актуальність чи змістити в часі наявну реєстрацію немає технічної можливості. Просимо поставитися до таких кроків з розумінням та після відновлення роботи сторінки з онлайн реєстрації на консульський облік, зареєструватися знову. Впевнені, що такий крок дасть можливість більшій кількості громадян скористатися послугами консульського відділу Посольства. Просимо уважно слідкувати за змінами на нашій веб-сторінці http://slovakia.mfa.gov.ua/ua та регулярно перевіряти свою скриньку електронної пошти.

Прийом громадян, які мають реєстрацію на дати 11, 12 та 14 грудня ц.р. для постановки на консульський облік, відбудеться без змін.

Реєстрація на решту питань (оформлення паспортних документів, нотаріальні дії, візові питання тощо) продовжується у звичному режимі.

Пропонуємо ще раз ознайомитися з правилами Онлайн реєстрації відвідувачів та інструкцією.

Важливо, що вчинення будь-якої консульської дії відбувається виключно при наданні повного пакету документів, за наявності онлайн реєстрації (вчиняється виключно та дія, яка вказана при реєстрації), в обрані дату і час.

Особливо звертаємо увагу на те, що реєстрація, здійснена кілька разів на одну і ту ж особу, на одну й ту саму дію, буде автоматично видалятися. Просимо уникати ситуацій, коли особа систематично резервує місця в електронному записі на кілька вільних дат, але згодом не з’являється на прийом. Доступ до електронної черги таким особам буде блокуватися. Нагадуємо, що у разі виникнення необхідності скасування/перенесення візиту до консульської установи - це легко зробити самостійно: достатньо натиснути відповідне посилання, яке міститься в електронному листі, що надходить на підтвердження реєстрації (не отримали листа після успішної реєстрації? перевірте теку “спам” своєї електронної пошти).

Щодо консульського обліку:

Важливо зазначити, що консульський облік громадян в закордонних дипломатичних установах - не єдина функція українських консулів. Зважаючи на наявність безвізового режиму, значна кількість наших співгромадян подорожує/проживає/працює в межах Словацької Республіки та щоденно потребує консульської допомоги/оформлення різних документів/консультацій/захисту своїх прав.

Саме тут виявляється основне призначення консульського обліку, який був створений в якості інструмента, що допомагає консульським співробітникам вчасно і ефективно захищати інтереси українських громадян за кордоном (допомога у разі загрози життю чи здоров’ю, при арешті, у пошуку зниклих безвісти). Інша, проте, не менш важлива роль консульського обліку - надати можливість громадянам, які перебувають за кордоном взяти участь у виборах до державних органів влади України. Виходячи саме з цих міркувань, і була створена нормативна база, а також затверджена процедура оформлення консульського обліку.

Основне завдання консульських співробітників при прийнятті на консульський облік - встановлення особи громадянина для внесення інформації до Державного реєстра виборців та отримання достовірної контактної інформації щодо кожної особи. Наголошуємо, що ставлення до процедури консульського обліку лише як до постановки штампу в паспорті є вкрай помилковим. Наполегливо рекомендуємо всім, хто бажає пройти згадану процедуру, ознайомитися з відповідним розділом на нашій веб-сторінці. Просимо до візиту визначитися щодо потрібності/можливості встати саме на тимчасовий (ТКО), чи постійний (ПКО) консульський облік, ознайомитися з умовами проходження такої процедури, як оформлення постійного місця проживання (ПМП), готувати повний пакет документів.

У разі виникнення запитань, які знаходяться в компетенції консульського відділу та Посольства, наявності пропозицій або побажань, просимо писати нам в Мессенджер m.me/ukr.embassy.slovakia офіційної сторінки Посольства в Facebook @ukr.embassy.slovakia або на адресу електронної пошти консульського відділу: [email protected]

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux