• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Slovenčina
  • Стара версія
Під патронатом Посольства України в Словацький Республіці пройшов п’ятий ювілейний Міжнародний конкурс мистецтв «Ліптовська сніжинка»
Опубліковано 16 січня 2013 року о 12:53

Минулого тижня у словацькому містечку Ліптовський Мікулаш проходив П’ятий Міжнародний телевізійний конкурс мистецтв «Ліптовська сніжинка» («Liptovska vločka»). Близько300 учасників з України, Росії і Словаччини продемонстрували своє мистецтво на сцені Будинку культури Ліптовського Мікулаша.

Оцінювали конкурсантів діячі культури 5-ти країн (Болгарії, Франції, Росiї, України, Словаччини). Очолював журі - відомий болгарський співак Маестро Паскал.

В основному, у творчому змаганні беруть участь юні вокалісти і дитячі колективи, проте вікових обмежень тут немає. Цього року наймолодшим конкурсантам було 6 років, найстаршим - 70.

Змагалися учасники у трьох категоріях: вокал, хореографія, інструментальне виконання. Окремо оцінювалися виступи професіоналів і аматорів.

Серед розмаїття артистів яскраво виділився колектив із Закарпаття. Зразковий дитячий ансамбль «Криниченька» Іршавського районного Будинку культури під керівництвом Едіти Токарь зайняв перше місце у номінації «Фольклор». Жартами,  розвагами та веселими коломийками закарпатці так запалили зал, що глядачі їх довго не випускали зі сцени і проводжали гучними оплесками.

Гран-прі фестивалю отримав православний молодіжний хор «О чудесе» з м. Київ під керівництвом Олени Маєвої.

Для учасників фестиваль «Ліптовська сніжинка» - чудова нагода заявити про себе на міжнародному рівні та привернути увагу відомих продюсерів. За словами президента «Федерації оздоровчих і культурних програм» Ольги Захаренко, перемога в конкурсах дала можливість юним артистам розпочати професійну кар’єру і стати відомими у музичних колах.

Привітальний лист Надзвичайного та Повноважного Посла України в Словацькій Республіці Олега Гаваші до учасників фестивалю зачитала Генеральний консул консульства України в Пряшеві Ольга Бенч. У своєму виступі вона також відзначила, що культура є найкращим дипломатом для зближення народів. І справді, завдяки музиці, пісням і танцям кордони серед артистів зникли.

Програма фестивалю насправді дала можливість учасникам цікаво і корисно провести час. Поміж репетиціями і виступами діти побували на екскурсіях у Кошице і Відні, відвідали гірські печери, займалися зимовими видами спорту і плавали у термальних басейнах. Багато хто з учасників вперше став на лижі і відчув, що означає спускатися засніженими схилами в обіймах фантастичної татранської природи.

Під час фестивалю проходили вечори слов’янської культури. Без змагання і суперництва росіяни, українці та словаки виходили на сцену і дарували всім присутнім частинку мистецтва своєї країни. Не обійшлося без приємних сюрпризів - співробітники ПосольстваУкраїни в Словацькій Республіці найкращим колективам вручили подарунки.

Організаторами проекту від України традиційно виступила ужгородська туристична фірма «Бусоль-Вояж», «Федерація оздоровчих і культурних програм» (м. Київ) за підтримки Посольства України в Словацькій Республіці. Зі словацького боку сприяння надали мерія м. Ліптовський Мікулаш, туристичні фірми «Limit» та Управління по туризму Словаччини (SACR).

«Ліптовська сніжинка» - став одним із найпопулярніших міжнародних конкурсів у Словаччині. Аналогічний фестиваль-змагання під назвою «Зірка Адріатики» туроператор «Бусоль-вояж» спільно з київськими партнерами проводить влітку у Хорватії. Загалом за всі роки існування проекту у ньому взяло участь більше тисячі конкурсантів.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux