• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Про зміни правил в'їзду до Словаччини з 01.09.2020 року
Опубліковано 31 серпня 2020 року о 16:00

28 серпня 2020 року відбулося чергове засідання Епідеміологічного кризового штабу Словацької Республіки, за результатами якого прийнято чотири  постанови щодо запровадження нових карантинних заходів для боротьби з поширенням коронавірусу Covid19.

Перетин кордону:

На територію Словацької Республіки дозволено в’їзд громадян України:

 • з постійним або тимчасовим дозволом на проживання на території Словаччини;
 • родичів громадян України (дружина/чоловік, неповнолітня дитина, батько/мати неповнолітньої дитини) з постійним або тимчасовим дозволом на проживання на території Словаччини.

Всі особи, які в'їжджають в Словаччину мають пройти реєстрацію на інтернет ресурсі https://korona.gov.sk/ehranica/ ще до перетину кордону та надати підтвердження про таку реєстрацію співробітнику прикордонної служби при перетині кордону.

Громадяни третіх країн (не держав-членів ЄС) під час перебування на території Словаччини, мають бути готові підтвердити зазначену реєстрацію на вимогу представника поліції.

Про прибуття з країн ризику потрібно повідомити свого терапевта/педіатра, а якщо його немає, то регіонального лікаря відповідно до місця проживання.

Затверджено оновлений перелік зелених країн. Основною зміною є виключення з нього шести країн Європейського Союзу: Хорватії, Франції, Іспанії, Нідерландів, Бельгії та Мальти. 

Крім цього встановлено, що всі особи, які з 1 вересня 2020 року з 7.00 ранку в'їжджають на територію Словацької Республіки, та протягом попередніх 14 днів відвідували будь-яку країну (окрім, Австралії, Кіпру, Чеської Республіки, Китаю, Данії, Естонії, Фінляндії, Греції, Ірландії, Ісландії, Японії, Республіки Корея, Князівства Ліхтенштейн, Литви, Латвії, Угорщини, Монако, Федеративної Республіки Німеччина, Королівства Норвегія, Нової Зеландії, Польщі, Австрії, Словенії, Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії, Швейцарії, Італії), зобов’язані пройти домашню самоізоляцію до отримання негативного результату тесту RT-PCR на хворобу COVID-19. Лабораторна діагностика COVID-19 здійснюється не раніше п’ятого дня самоізоляції. Обов’язкова самоізоляція застосовується і щодо осіб, які проживають разом з нею в одному домогосподарстві. Дитина, яка не досягла 3-х років, не зобов'язана проходити лабораторну діагностику COVID-19, якщо відповідним регіональним органом охорони здоров'я або медичним працівником, що надає медичну допомогу за педіатричною спеціалізацією, не встановлено інше.

Самоізоляція закінчується після отримання негативного результату тесту (для червоних країн Європейського Союзу наявний виняток - самоізоляція в будь-якому випадку закінчується на 10-й день, тобто навіть не чекаючи тестування або його результатів, у випадку безсимптомного перебігу ізоляції вдома).

У разі в'їзду на територію Словаччини через пункти пропуску, де не проводяться перевірки, необхідно подавати зазначений негативний результат до відповідного регіонального органу охорони здоров'я.

За наявності негативного RT-PCR тесту на захворювання COVID-19 (під час перетину кордону давність тесту не має перевищувати 96 годин від отримання результата) на територію Словаччини також дозволено в’їзд осіб (включно з одним супроводжуючим) з метою складання вступних, випускних та інших іспитів, зарахування до шкіл, для вивезення особистих речей з гуртожитків чи інших закладів - за наявності документів, що підтверджують такий факт (наприклад, запрошення на вступні іспити, зарахування до школи тощо).

Повний перелік виключень міститься в Opatrenie ÚVZ SR pri ohrození verejného zdravia, посилання внизу сторінки.

транзит територією Словаччини

Без пред’явлення негативного RT-PCR тесту на захворювання COVID-19 дозволяється транзитний проїзд через територію Словацької Республіки громадянам України до держав-членів ЄС (окрім країн, які мають спільний кордон з Україною), в яких вони мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання. Вказані особи повинні проїхати територію Словаччини без зупинки не більше, ніж за 8 годин від в’їзду, враховуючи необхідне дозаправлення пальним.

За недотримання зазначених вимог може бути накладений штраф у розмірі до 1659 євро.

Роботодавці:

Роботодавець зобов’язаний перевіряти дотримання своїми працівниками вимог Уряду СР щодо проходження домашньої самоізоляції та здачі тесту на коронавірус Covid19 в лабораторіях Словаччини. Якщо працівник документально не може підтвердити дані факти, роботодавець зобов’язаний повідоми про це регіональний орган охорони здоров’я та заборонити доступ такого працівника до робочого місця.

Недотримання цієї вимоги накладається штрафом у розмірі до 20 000 євро.

Носіння захисних масок:

Єдина тимчасова зміна з 2 по 14 вересня 2020 року стосується навчальних закладів. На ці два тижні в приміщеннях навчального закладу захисні маски зобов’язані одягати педагогічні працівники та учні, за винятком учнів першого ступеня базової школи (1-4 класи).

Масові заходи:

Актуалізований перелік рекомендацій та вимог з питань гігієни, функціонування закладів громадського харчування, таксі, салонів краси, фітнес-центрів, басейнів, аквапарків та торгових центрів.

З основних змін: обмеження кількості людей в аквапарках до 1000 осіб, масові заходи понад 1000 осіб на вулиці та більше 500 осіб в приміщенні - заборонені.

З більш детальною інформацію та наявними винятками можна ознайомитися за посиланнями:

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux