• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Четверте засідання Міжурядової Українсько-Словацької комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва
Опубліковано 04 вересня 2013 року о 17:52

2-3 вересня 2013 року у м. Братислава  відбулося четверте засідання Міжурядової Українсько-Словацької комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва під головуванням Т.Малатінського, Голови Словацької частини Комісії, Міністра економіки СР та В.Козака, Голови Української частини Комісії, Міністра інфраструктури України.

У засіданні Комісії взяли участь представники державних органів влади, організацій, установ та компаній обох сторін, а також почесний консул України в Словаччині М.Обіцький.

Порядок денний засідання Комісії включав такі питання: реалізація домовленостей, досягнутих в ході третього засідання Комісії; стан та перспективи розвитку двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва; співробітництво у сфері енергетики; співробітництво у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії; співробітництво у сфері транспорту; співробітництво у сфері туризму; співробітництво у сфері сільського господарства; співробітництво в галузі стандартизації, метрології, оцінки відповідності та захисту прав споживачів; науково-технічне співробітництво; співробітництво у сфері підтримки підприємств; розвиток міжрегіонального співпраці.

Під час засідання співголови комісій поінформували про соціально-економічний стан у свої країнах, висловили взаємну зацікавленість у поглибленні торговельно-економічного співробітництва, задіянні невикористаного потенціалу  та інтенсифікації міжвідомчого та міжрегіонального діалогу/співпраці, а також у взаємодії між торговельно-промисловими палатами обох сторін.

Ключовими темами переговорів було співробітництво в енергетичній, транспортній та торгово-інвестиційній сфері, зокрема реалізація низки дво- та багатосторонніх проектів. 

Основний акцент у виступах співголів було зроблено на темі євроінтеграції України. Зокрема, українська сторона висловила вдячність за підтримку з боку урядових та ділових кіл і громадськості Словаччини євроінтеграційного курсу нашої держави і підписання Угоди між Україною та ЄС про асоціацію під час Вільнюського саміту «Східного партнерства» (28-29.11.2013), а також створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Крім того, українська сторона з вдячністю відзначила практичну допомогу з боку словацької сторони у реалізації реформ у нашій країні та приближенні до норм і стандартів Євросоюзу.

Зі свого боку, словацька сторона підкреслила наміри послідовно продовжувати  зовнішньополітичний курс стосовно України, насамперед, надавати дієву підтримку євроінтеграції України.    

В рамках засідання Комісії працювали такі робочі групи: з розвитку двостороннього торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва; зі співробітництва у сфері енергетики, енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії; зі співробітництва у сфері транспорту.

Водночас, під час засідання Комісії було проведено окрему зустріч Міністра інфраструктури України В.Козака та Міністра економіки СР Т.Малатінського, переговори заступника Міністра інфраструктури України В.Корнієнка та  Державного секретаря Мінтрансу СР Ф.Палко, двосторонню робочу зустріч  заступника Міністра інфраструктури України В.Корнієнка з питань залізничних вантажних перевезень з представниками залізничного транспорту СР.   

Під час четвертого засідання Комісії було підписано такі документи:

-  Угода про співробітництво у сфері стандартизації, метрології та оцінки відповідності між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Управлінням з стандартизації, метрології та випробувань Словацької Республіки;

-  Меморандум про взаєморозуміння з вдосконалення співробітництва між Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва та Національним агентством Словацької Республіки з розвитку малого та середнього підприємництва у сфері розвитку і підтримки малого і середнього підприємництва.

За результатами засідання сторони підписали Протокол четвертого засідання Українсько-Словацької комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва.

Сторони домовилися провести наступне п'яте засідання Українсько-Словацької комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва в 2014 році в Україні.

  

 

 

 

    

  

 

 

 

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux