2 вересня 2014 року на компресорній станції у н.п. Велки Капушани (СР) відбулася церемонія інавгурації проекту реверсних поставок газу з Європи в Україну газогоном Вояни-Ужгород за участю Прем’єр-міністра України А.Яценюка, Прем’єр-міністра Словаччини Р.Фіца, представника Європейської Комісії К.Д.Борхартда.
В зазначеній церемонії також взяли участь, з українського боку, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ю.Продан, Посол України в Словацькій Республіці О.Гаваші, Голова правління НАК «Нафтогаз України» А.Коболєв, Голова правління ПАТ "Укртрансгаз" І.Прокопів та ін. Зі словацького боку у заході взяли участь Міністр економіки СР П.Павліс, Голова правління словацького оператора «Eustream» М. Маречек та ін.
У ході урочистої церемонії зі вступною промовою виступили Глави Урядів України та Словаччини, а також представник ЄК. Під час виступів високопосадовці відзначили важливість реалізації проекту зворотних поставок газу з Європи в Україну через територію СР в контексті забезпечення диверсифікації енергопоставок в нашу державу.
Презентацію проекту провели представники «Eustream», під час якої, зокрема, підкреслено, що газопроводом Вояни - Ужгород постачатиметься в Україну біля 10 мільярдів кубічних метрів природного газу на рік. Вартість проекту – біля 20 млн. євро.
Глави делегацій України, СР та ЄК символічно відкрили газовий вентиль.
За підсумками заходу високопосадовці трьох сторін провели спільну прес-конференцію, під час якої було наголошено, що зворотний потік газу сприятиме підвищенню енергетичної безпеки України і це оптимальне рішення як з технічних, так і правових аспектів, а також з точки зору швидкості реалізації проекту. Р.Фіцо, зокрема, наголосив, що проект з реверсу «є результатом успішної співпраці між Словацькою Республікою, Україною і Європейським Союзом».Прем’єр-міністр України А.Яценюк, зі свого боку, висловив вдячність Уряду СР, Єврокомісії, а також національному оператору «Eustream» за допомогу і співробітництво у забезпеченні енергетичної безпеки України. Разом з тим, А.Яценюк підкреслив, що так званий «малий реверс» газогоном Вояни - Ужгород не є остаточним рішенням, сторонам потрібно працювати над реалізацією проекту «великого реверсу». За його словами, зворотні поставки газу з Польщі, Угорщини та Словаччини суттєво допоможуть Україні диверсифікувати поставки енергоресурсів. Представник Європейської Комісії К.Д.Борхардт привітав Україну і Словаччину із запуском реверсу газу, наголосивши, що «сьогодні гарний день для України та ЄС».