• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • Slovenčina
  • Стара версія
Участь української делегації на чолі з Президентом України П.О.Порошенком у Саміті глав держав країн В-4 +Україна в Братиславі 15-16 листопада 2014 року
Опубліковано 19 листопада 2014 року о 16:00

15-16 листопада 2014 р. Президент України П.О.Порошенко взяв участь у Саміті глав держав країн В-4+Україна, який відбувся у м.Братислава з нагоди відзначення 25-ї річниці Оксамитової революції.

До складу офіційної делегації, очолюваної Президентом, входили Міністр закордонних справ України П.А.Клімкін, заступник Глави Адміністрації Президента України В.О.Чалий, Перший помічник Президента України Ю.В.Оніщенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці О.О.Гаваші та Голова правління НАК „Нафтогаз України” А.В.Коболєв.

Під час перебування в СР  Президентом України були проведені двосторонні зустрічі із Президентом СР А.Кіскою, Прем’єр-міністром СР Р.Фіцо та Віце-прем’єр міністром, Міністром закордонних справ та європейських питань СР М.Лайчаком, в ході яких розглядалися питання енергетичної безпеки та взаємодії сторін на державному та урядовому рівнях, передачі словацького євроінтеграційного досвіду та інші.

Відбулися також двосторонні зустрічі Глави Української держави з Президентом Польщі Б.Коморовським та Президентом ФРН Й.Гауком, який також був запрошений на урочистості з нагоди відзначення 25-ї річниці Оксамитової революції, під час яких були обговорені актуальні міжнародні та двосторонні питання.

Президент України П.О.Порошенко взяв участь у засіданні Президентів країн В-4+Україна, яке стало центральною подією візиту Глави Української держави до Словаччини. Офіційною темою зустрічі у запропонованому форматі стало обговорення та підведення попередніх підсумків боротьби народів Східної Європи за свободу та демократичні цінності, які в історичному контексті для Словаччини та Чехії створили передумови для їх розвитку у напрямку європейської інтеграції. У цьому контексті було відзначено,  що парламентські і президентські вибори в Україні продемонстрували бажання громадян України жити у вільній та демократичній Європі. Показовою у цьому зв’язку була підтримка словацькою громадськістю Президента України П.О.Порошенка під час урочистостей в Національному театрі з нагоди відзначення 25-ї річниці Оксамитової революції.

У зв’язку з присутністю на Саміті Президента України П.О.Порошенка, центральною темою заходу стало також обговорення ситуації в Україні, питань енергетичної незалежності як нашої держави, так і країн В-4 й ЄС,  шляхів забезпечення енергетичної безпеки регіону, політико-економічних ризиків, пов’язаних із агресивною політикою Москви тощо. У ході переговорів Президенти СР, Чехії, Польщі та Угорщини констатували, що анексія півострова Крим є агресією з боку Росії. Країни В-4 були одностайні також у тому, що узгоджений підхід з питань санкцій ЄС стосовно РФ є необхідним для досягнення спільних цілей.

Після завершення Саміту Президентів країн В-4 + Україна українська громада в Словаччині привітала Президента України словами щирої підтримки у його зусиллях щодо стабілізації ситуації в нашій державі.    

                              

                                        

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux