21 грудня 2012 р. в МЗСЄП СР відбулася зустріч Посла України в СР О.О.Гаваші з Генеральним директором Політичної секції Міністерства закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки Л.Регаком.
Під час зустрічі, яка проводилася з ініціативи словацької сторони, українську сторону було поінформовано про кроки зовнішньополітичного відомства Словаччини у консульсько-візовій сфері по відношенню до України:
- спрощення механізму видачі віз громадянам України, які приїжджають в СР з метою туризму, підприємництва чи відвідання родичів – зокрема, прийняте рішення про принципове збільшення словацькою стороною з 21 грудня 2012 року кількості багаторазових шенгенських віз терміном дії до 2 і до 5 років,
- вирішення ситуації навколо відновлення видачі словацькою стороною дозволів на місцевий прикордонних рух для громадян України – зокрема, створення умов для прийняття від них відповідних заяв вже з 2 січня 2013 року та готовність видачі перших таких дозволів на МПР вже в середині січня 2013 року.
Також у ході зустрічі були обговорені деякі практичні питання взаємної зацікавленості, які стосуються розвитку двостороннього політичного діалогу – підготовка офіційного візиту Міністра закордонних справ України в СР у 2013 році, опрацювання проекту Плану міжвідомчих консультацій між МЗС України та МЗСЄП СР на 2013 рік, визначення можливостей з відзначення 20-ої річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та СР тощо.