особиста подача на консульському прийомі за попередньою онлайн реєстрацією (з можливістю повернення оформлених документів поштою);
надсилання документів засобами поштового зв’язку;
надсилання документів в електронній формі е-Облік (перебуває на стадії розробки).
За оформлення тимчасового (ТКО) та постійного консульського обліку (ПКО) для осіб, які досягли 16-річного віку, стягується консульський збір:
оформлення до 10 днів, оформлення поштою - 18 Євро;
терміново, в день звернення, особиста подача документів (за наявної технічної можливості) - 36 Євро.
При оформленні консульського обліку поштою, до часу на оформлення (від 1 до 10 днів), потрібно додати час на пересилання документів в обох напрямках.
Постійний консульський облік (ПКО) - необмежений.
Особа, яка перебуває на постійному консульському обліку, зобов’язана кожні десять років звертатися до закордонної дипломатичної установи України для актуалізації даних про себе. Актуалізація даних, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подання заяви.
Тимчасовий консульський облік (ТКО) - від 1 року
Зазначений строк може бути збільшений відповідно до строку дії дозволуна проживання, виданого особі, яка приймається на консульський облік, але не може перевищувати п’яти років.
Діти
громадяни України, усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають за кордоном, приймаються на консульський облік усиновлених дітей до досягнення ними 18-річного віку.
Актуалізація даних про особу, що містяться в обліковій картці, відбувається шляхом подачи заяви (додаток 7).
У разізміни місця проживання усиновленої дитини в межах консульського округу однієї закордонної дипломатичної установи України усиновлювач у місячний строк зобов’язаний подати до такої установи відповідну заяву.
Приймається уповноваженою посадовою особою у разі, коли:
особа, яка приймається на консульський облік, не є громадянином України;
стосовно взяття на облік звернулася особа, яка не досягла 16-річного віку, або її законні представники, що не мають документального підтвердження своїх повноважень;
документи або інформація, необхідні для взяття на консульський облік, надані не в повному обсязі, або надані документи є недійсними.
Для взяття на консульський облік усиновлених дітей подаються такі документи:
1) заява від іноземця або громадянина України, який постійно проживає або тимчасово перебуває за кордоном, щодо взяття на облік усиновленої ним дитини - громадянина України (додаток 6);
2) одна фотокартка розміром 10 × 15 сантиметрів із зображенням обличчя особи, яка приймається на консульський облік, для подальшого сканування та внесення до відомчої інформаційної системи МЗС (зображення обличчя повинне становити від 70 до 80 відсотків загальної площі фотокартки, фон - білий або світло-сірий). У разі наявності технічної можливості відцифрований образ обличчя може бути отриманий шляхом фотографування безпосередньо в закордонній дипломатичній установі України. Вимоги до якості відцифрованого образу обличчя встановлюються відповідно до рекомендацій IКAO Doc 9303;
3) паспорт громадянина України для виїзду за кордон, службовий паспорт України або дипломатичний паспорт України, виданий на ім’я особи, яка приймається на консульський облік, а також копія сторінки даних такого паспорта;
4) оригінали та копії паспортних документів усиновлювачів (паспортного документа іноземця, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, службового паспорта України, дипломатичного паспорта України);
5) оригінал та копія рішення суду України про усиновлення дитини або рішення закордонної дипломатичної установи України про усиновлення громадянами України дитини - громадянина України, яка проживає за її межами;
6) оригінал та копія свідоцтва про народження усиновленої дитини;
7) копія документа, що підтверджує наявність дозволу компетентних органів відповідної іноземної країни на проживання (у разі наявності);
8) копія документа, виданого компетентними органами іноземної країни, що підтверджує адресу місця проживання або перебування на території такої країни (у разі наявності).
14. МЗС у місячний строк після надходження документів про усиновлення дитини від Мінсоцполітики надсилає їх до відповідної закордонної дипломатичної установи України та доручає взяти дитину на консульський облік.
Якщо усиновлювачі - іноземці або громадяни України, які постійно проживають за кордоном, не звернулися до закордонної дипломатичної установи України із заявою щодо взяття усиновленої дитини на консульський облік, уповноважена посадова особа вносить відомості про усиновлену дитину до відомчої інформаційної системи МЗС на підставі документів, які надійшли від МЗС, та письмово повідомляє усиновлювачів про необхідність звернутися до закордонної дипломатичної установи України.
У разі коли протягом місяця з моменту надсилання такого повідомлення усиновлювачі не звернулися до закордонної дипломатичної установи України, уповноважена посадова особа вживає заходів до з’ясування обставин невиконання усиновлювачами обов’язку щодо забезпечення взяття дитини на консульський облік в закордонній дипломатичній установі України в країні свого проживання та про результати інформує МЗС.
Про взяття на консульський облік усиновленої дитини закордонна дипломатична установа України невідкладно письмово інформує МЗС.
15. У разі зміни місця проживання усиновленої дитини в межах консульського округу однієї закордонної дипломатичної установи України усиновлювач у місячний строк зобов’язаний подати до такої установи відповідну заяву (додаток 7).
У разі вибуття до іншого консульського округу усиновлювач у місячний строк зобов’язаний звернутися до закордонної дипломатичної установи України за новим місцем проживання із заявами про зняття з консульського обліку усиновленої дитини за попереднім місцем проживання та взяття на консульський облік за новим місцем проживання.
Закордонна дипломатична установа України, до якої подано такі заяви, надсилає з використанням засобів відомчої інформаційної системи МЗС на адресу установи, в якій дитина перебуває на консульському обліку, повідомлення про зняття з консульського обліку та одночасно приймає усиновлену дитину на консульський облік. При цьому забезпечується передача матеріалів відповідної справи на паперових носіях.
Підставами для зняття з консульського обліку є:
заява особи про зняття з консульського обліку, подана нею особисто (діти до 16 років; особи, усиновлені іноземцями або громадянами України, які постійно проживають або тимчасово перебувають за кордоном, або особи, визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними - заява подається одним із батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників);
закінчення строку перебування на консульському обліку;
припинення особою, яка перебуває на консульському обліку, громадянства України;
смерть особи, яка перебуває на консульському обліку;
невиконання громадянином України, який перебуває на ПКО, обов’язку щодо актуалізації даних, установленого абзацом другим пункту 16 Порядку;
повідомлення МЗС про повернення на постійне місце проживання в Україну усиновленої дитини;
повідомлення територіального органу/територіального підрозділу ДМС разом із заявою про зняття з консульського обліку особи, яка досягла 14-річного віку, постійно проживала за кордоном, повернулася на постійне проживання в Україну та звернулася до територіального органу/ територіального підрозділу ДМС з питання щодо оформлення паспорта громадянина України або анулювання штампу в паспорті громадянина України для виїзду за кордон про оформлення виїзду за кордон на постійне місце проживання.
Якщо громадянин України, який прибув з консульського округу іншої закордонної дипломатичної установи України, не знявся з консульського обліку в такій установі, до закордонної дипломатичної установи України, до консульського округу якої прибув громадянин, подається заява про зняття з консульського обліку за попереднім місцем проживання або перебування та заява про взяття на консульський облік в такій установі.
При цьому відповідними закордонними дипломатичними установами України здійснюється зняття з консульського обліку та взяття на консульський облік, що передбачені цим Порядком.
Якщо Ви виявили помилку (граматичну, не завантажується зображення, не працює посилання, тощо, або на Вашу думку інформація на сторінці складна для сприйняття, потребує доопрацювання), будь ласка, повідомте про це, заповніть наступну форму.
Сподіваємося на Вашу допомогу!
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.