• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • Slovenčina
 • Стара версія
Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (ПГУВК)
Опубліковано 28 вересня 2020 року о 08:45

Шановні громадяни

Повідомляємо, що консульський відділ відновлює роботу з питань оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (далі ПГУВК).

 • Просимо взяти до уваги, що ця консульська дія доступна за попереднім записом, який необхідно здійснити самостійно он-лайн тут: https://online.mfa.gov.ua/application
 • При цьому залишається можливим продовження терміну дії паспорта та внесення в паспорт інформації про дитину до 16 років.

Процедура оформлення ПГУВК та перелік необхідних документів: https://slovakia.mfa.gov.ua/konsulski-pytannya/pasportni-diji/phuvk

 • Просимо звернути увагу, що одним з необхідних документів для вищезгаданої консульської дії є наявність документа, що підтверджує адресу проживання в Словацькій Республіці (Prechodný або trvalý pobyt).

  • При цьому виготовлення ПГУВК в умовах воєнного стану буде дещо тривалішим за звичайну довоєнну процедуру. Термін виготовлення паспорта може бути суттєво збільшено та напряму залежить від безпекової ситуації на Батьківщині.
   • Також при подачі документів на оформлення ПГУВК одним із батьків, необхідно надати нотаріально засвідчену Заяву-згоду другого з батьків (тільки у разі, якщо другий з батьків - громадянин України), не вимагається, якщо вона/він є іноземцем або особою без громадянства.

 1. оформлення вперше паспорта (у тому числі у зв’язку із набуттям громадянства України);
 2. втрата або викрадення паспорта;
 3. непридатність паспорта для подальшого використання;
 4. відсутність в паспорті вільних сторінок для віз та інших позначок;
 5. закінчення строку дії паспорта;
 6. зміна інформації, внесеної до паспорта;
 7. виявлення помилки в інформації, внесеної до паспорта.

Громадянин України може мати не більше двох паспортів для виїзду за кордон.

Внесення даних про дітей до паспортів батьків не передбачено чинним законодавством України. Кожному громадянину, незалежно від віку, оформлюється окремий ПГУВК.

У разі подання документів на виготовлення паспорта одним із батьків, необхідно надати нотаріально засвідчену Заяву-згоду другого з батьків (тільки у разі, якщо другий з батьків - громадянин України; не вимагається, якщо вона/він є іноземцем або особою без громадянства).

Замість заяви-згоди другого з батьків, може бути поданий оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:

 • свідоцтва про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • документа, що підтверджує реєстрацію постійного місця проживання (ПМП) дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету (при першому оформленні).

  До 12 років присутність дитини на прийомі необов’язкова.

перелік документів (перше оформлення ПГУВК):

 1. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України + копія;
 2. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що підтверджують постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (Prechodný або trvalý pobyt) + копія;
 3. довідка про реєстрацію особи громадянином України (в разі народження дитини за кордоном);
 4. У віці до 14 років: свідоцтво про народження дитини + копія (нотаріально засвідчена копія з перекладом українською - якщо свідоцтво видане в Словаччині); Особам у віці понад 14 років: паспорт громадянина України + копія;
 5. Кольорове фото (натисніть для перегляду вимог до фото) дитини 10х15 см;
 6. квитанція про сплату консульського збору (реквізити для сплати видаються консульською установою після подачі документів).

оформлення ЧЕРГОВОГО ПГУВК:

 1. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України + копія;
 2. документи батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, що підтверджують постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (Prechodný або trvalý pobyt) + копія;
 3. документ дитини, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (ПГУВК, що підлягає обміну)+ копія;
 4. документ дитини, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (Prechodný або trvalý pobyt) + копія;
 5. Кольорове фото (натисніть для перегляду) дитини 10х15 см;
 6. квитанція про сплату консульського збору (реквізити для сплати видаються консульською установою після подачі документів).


Також ознайомтеся з "паспортними питаннями" у розділі "Часті запитання з консульської проблематики (F.A.Q.)"

перелік документів:

 1. дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України (приклад: ПГУВК, що підлягає обміну) + копія;
 2. документ, що підтверджує постійне або тимчасове перебування громадянина України за кордоном (Prechodný або trvalý pobyt)+ копія;
 3. одне кольорове фото (натисніть для перегляду) розміром 10x15 см;
 4. квитанція про сплату консульського збору (реквізити для сплати видаються в консульській установі після подачи документів).

У разі оформлення ПГУВК у зв’язку із втратою або викраденням попереднього

 • заява у довільній формі про оформлення паспорта у зв’язку з його втратою або викраденням;
 • документ (протокол, довідка тощо), виданий компетентними органами (поліцією) іноземної держави, в якій втрачено або викрадено паспорт, що підтверджує факт звернення заявника з приводу його втрати або викрадення.

У разі оформлення ПГУВК у зв’язку зі зміною інформації, внесеної до попереднього ПГУВК

 • ПГУВК, що підлягає обміну;
 • документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну (оригінал+копія свідоцтва про шлюб, свідоцтва про зміну імені, свідоцтва про розірвання шлюбу тощо).

Особи, які не оформили в Україні виїзд на постійне проживання за кордоном, та не мають у закордонному паспорті штампу "Постійне проживання", обмін ПГУВК у випадку зміни прізвища чи імені здійснюється лише після внесення відповідних змін до паспорта громадянина України (ПГУ)/ID-карти. Консульський відділ Посольства України в Словаччині не уповноважений виконувати будь-які дії відносно ПГУ/ID-карти.

З питань внесення змін до ПГУ/ID-карти слід звертатися до органів Державної міграційної служби України.


Також ознайомтеся з "паспортними питаннями" у розділі "Часті запитання з консульської проблематики (F.A.Q.)"

Максимальнй термін виготовлення ПГУВК в консульському відділі Посольства складає до 3 місяців.

Термінова процедура оформлення не передбачена.

За оформлення ПГУВК справляється збір відповідно до Тарифів консульського збору.

До 16 років: 37 Євро,

після 16 років: 37 + 83 =120 Євро

По завершенню процедури оформлення нового ПГУВК, заявник отримує відповідну довідку з індивідуальним номером (ідентифікатором сесії), за допомогою якого здійснюється перевірка стану виготовлення ПГУВК на вебпорталі МЗС України.

За потреби скористайтеся нижченаведеною інструкцією.


Пояснення статусів відстеження у системі:

 1. Заявку подано = заяву про оформлення або обмін закордонного паспорта прийнято у роботу
 2. Дані відправлено на перевірку = електронний пакет даних надіслано на перевірку до Головного обчислювального центру ДМС 
 3. Дані відправлено на персоналізацію = перевірку пройдено, пакет даних надіслано на підприємство-виробник для виготовлення нового паспорта 
 4. Документ виготовлено = до бланка закордонного паспорта було внесено персональну та біометричну інформацію. Документ очікує на відвантаження до МЗС, а звідти - з командирською поштою - до консульського відділу Посольства. 
 5. Документ прибув до ЗДУ = документ доставлений консульському відділу Посольства, готовий для видачі!

Законодавством України передбачено, що оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон з дня подачі документів до дня його видачі заявникові здійснюється у строк до трьох місяців.

У разі, якщо Вам необхідно отримати виготовлений паспорт у терміновому порядку, існує можливість доставки паспортів до закордонних дипломатичних установ міжнародним експрес-відправленням (постанова КМУ від 07.05.2014 р. № 152 ).  Такі послуги надає низка компаній, зокрема «DHL Express» та «Federal Express».

З метою покращення якості надання послуг з доставки паспортів та для зручності заявників АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» розробило на своєму сайті сервіс замовлення експрес-доставки паспорта до дипломатичних установ з можливістю оплати послуги платіжними банківськими картками Mastercard або VISA.

Сервіс доступний на сайті АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна», де розміщено посилання на UA Passport Express Delivery.


Як замовити експрес доставлення:

 1. Подати заяву щодо оформлення паспорта та наприкінці отримати у консула ідентифікатор сесії (6-значний номер, за яким можна відстежити онлайн етапи оформлення нового документа)

 2. Перейти на портал послуги UA Passport Express Delivery

 3. Ознайомитися з інструкцією

 4. Клікнути на кнопку "Оформити"

 5. На сторінці сервісу Portmone уважно заповнити поля (зразок нижче)

  Увага! Де знайти "ідентифікатор сесії"?

 6. Здійснити сплату послуг доставлення, увівши реквізити кредитної картки Visa або Mastercard

 7. На зазначену при оформленні платежу електронну пошту має надійти квитанція про здійснену сплату послуг DHL Express

 8. Заповнити заяву  (zayava-expres-dostavka-dhl.pdf / zayava-expres-dostavka-dhl-do-16.pdf) та разом з квитанцією про сплату надіслати у сканованому вигляді на електронну адресу консульського відділу Посольства: [email protected]
  В темі листа вкажіть українською "ДХЛ, ім'я та прізвище власника нового паспорта"

 9. Запрошуємо відвідати консульський відділ для отримання паспорта одразу після його доставки. Відслідковувати доставку можливо за ідентифікатором сесії на порталі МЗС України або за трекінговим номером на вебсторінці DHL.

Звертаємо увагу, що отримати виготовлений ПГУВК в консульському відділі Посольства можливо лише у випадку, якщо описана вище процедура Перевірки стану оформлення паспорта пройдена Вами з результатом "Документ прибув до ЗДУ".

ПГУВК видається у приміщенні консульського відділу, з проходженням верифікації відбитків пальців (у передбачених випадках), виключно особисто заявникові.

Паспорт особи, яка не досягла 12 років, може отримати один із її батьків (усиновлювачів) за умови пред'явлення паспорта, або іншого документу, що посвідчує особу отримувача.

Видача виготовлених документів здійснюється за попереднім записом, або в порядку живої черги, у прийомні години.

Паспорт оформляється громадянам, які:

не досягли шістнадцятирічного віку - на 4 роки,

досягли шістнадцятирічного віку – на 10 років.

Продовження терміну дії паспорта не передбачено законодавством!

читайте у Частих запитаннях з консульської проблематики (F.A.Q.)

Не знайшли потрібну інформацію?

Напишіть нам в Messenger офіційної сторінки в Facebook,

або на e-mail: [email protected]

Якщо Ви виявили помилку (граматичну, не завантажується зображення, не працює посилання, тощо, або на Вашу думку інформація на сторінці складна для сприйняття, потребує доопрацювання), будь ласка, повідомте про це, заповніть наступну форму.

Сподіваємося на Вашу допомогу!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux