Дипломатичні та консульські установи України за кордоном вчиняють нотаріальні дії, передбачені законодавством України, за попереднім записом -
Порядок вчинення нотаріальних дій консульською посадовою особою визначається:
Нотаріальні дії вчиняються в приміщенні Посольства України в Словацькій Республіці. В окремих випадках, коли громадянин не може з’явитися в зазначене приміщення у зв'язку із важкою хворобою (що має бути підтверджено документально) або перебування у місцях позбавлення волі, нотаріальні дії можуть бути вчинені поза межами Посольства за умови попереднього узгодження всіх організаційних питань шляхом звернення на електронну адресу - [email protected]
Відповідно до вимог статті 43 Закону України «Про нотаріат» вчинення нотаріальної дії можливе лише за умови особистої присутності довірителя/заявника. Нотаріально засвідчені документи підписуються заявником особисто в присутності консульської посадової особи, яка вчинює нотаріальні дії.
При вчиненні нотаріальної дії здійснюється встановлення особи за паспортом громадянина України (внутрішній паспорт), паспортом громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт), дипломатичним або службовим паспортом. Консульській посадовій особі необхідно подати оригінал дійсного паспортного документа.
Нотаріальне діловодство в дипломатичних та консульських установах України за кордоном ведеться виключно українською мовою. Якщо довіритель/заявник не володіє українською мовою на такому рівні щоб повністю зрозуміти текст документа, який він має підписати, він має з’явитися до Консульського підрозділу у супроводі перекладача, який має відповідну квалфіцікацію на здійснення перекладу на українську мову.
Бланки заяв на вчинення певної нотаріальної дії можна отримати в Посольстві безпосередньо перед вчиненням нотаріальної дії.
Консульський підрозділ Посольства України в Словацькій Республіці вчиняє такі нотаріальні дії:
1) посвідчують правочини (договори, заповіти, довіреності тощо), крім іпотечних договорів, договорів про відчуження та заставу житлових будинків, квартир, дач, садових будинків, гаражів, земельних ділянок, об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості, іншого нерухомого майна, що знаходиться в Україні;
2) засвідчують вірність копій документів;
3) засвідчують справжність підпису на документах;
4) посвідчують факт, що фізична особа є живою;
5) посвідчують факт перебування фізичної особи в певному місці;
6) видають дублікати посвідчених ними документів;
7) вчинають інші дії, визначені чинним законодавством України.
Якщо вчинення нотаріальної дії суперечить законодавству України, консульська посадова особа відмовляє у вчиненні такої дії. Консульська посадова особа не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам законодавства України, або можуть за своїм змістом завдати шкоди інтересам України, або містять відомості, що порочать честь і гідність громадян.
Не приймаються для вчинення нотаріальних дій документи, що мають підчистки або дописки, закреслені слова чи інші незастережені виправлення, а також документи, написані олівцем.
Консульська посадова особа засвідчує доручення, заяви тощо від імені однієї або кількох осіб на ім'я однієї або кількох осіб.
Під час звернення необхідно пред’явити такі документи: |
---|
Звертаємо увагу, що відомості про РНОКПП довірителя та повіреної особи, так само як і паспортні дані цих осіб, є обов'язковою складовою нотаріально посвідченої довіреності/заяви.
|